Connect with us

Законодавство

Підвищений військовий збір діятиме до кінця воєнного стану

Опубліковано

⚡ AI SUMMARY
Комітет ВРУ рекомендував прийняти за основу законопроект, що вдосконалює податкове законодавство воєнного часу. Пропонується збільшення військового збору до 5% для деяких доходів, запровадження його для платників єдиного податку (1-10% від мінімальної зарплати), та базової ставки податку на прибуток для небанківських фінустанов (25%). Планується щомісячна звітність про доходи фізосіб та ЄСВ, а також розробка законопроекту про спрямування надходжень від військового збору на потреби оборони.

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований проект Закону щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану, який передбачає удосконалення норм Податкового кодексу України та створення у період дії воєнного стану умов для належного забезпечення функціонування економіки, а також належного наповнення дохідної частини бюджету за рахунок надходження податкових платежів.

Зокрема документом запропоновано:

– уточнення строку застосування запропонованих особливостей оподаткування військовим збором – до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан (передбачалося, що зміни діятимуть до набрання чинності рішенням Верховної Ради України про завершення реформи Збройних Сил України);

– встановлення базової ставки податку на прибуток підприємств для цілей оподаткування прибутку небанківських фінансових установ (окрім страховиків) на рівні 25%;

– вдосконалення запропонованої моделі визначення розміру авансових внесків у цілях оподаткування прибутку підприємств, які здійснюють роздрібну торгівлю пальним;

– щомісячне подання звітності про суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків – фізичних осіб, і суми утриманого з них податку, а також суми нарахованого єдиного внеску.

Читайте також: До 5,0% пропонують підвищити військовий збір

У доопрацьованому проекті враховано й низку пропозицій, що містить проект № 11416, серед яких:

– підвищення ставки військового збору до доходів, визначених ст. 163 ПК України, з 1,5% до 5%;

– встановлення обов’язку сплати військового збору у розмірі 1% від доходу платниками єдиного податку третьої групи;

– встановлення військового збору для фізичних осіб-підприємців – платників єдиного податку першої, другої та четвертої групи на рівні 10% розміру мінімальної заробітної плати.

Крім того, передбачено доручити Кабінету Міністрів України розробити законопроект про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо зарахування надходжень від військового збору до спеціального фонду Державного бюджету України з метою їх спрямування на потреби фінансового забезпечення сектору безпеки і оборони.

Під час засідання Комітету було запропоновано при підготовці проекту до другого читання додатково передбачити поширення положень щодо сплати авансових внесків при здійсненні роздрібної торгівлі пальним також на фізичних осіб – підприємців, які здійснюють відповідну діяльність.

Нагадаємо, законопроект про підвищення податків вирішили скорегувати

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2025
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.