Connect with us

Законодавство

Пільги для військових не може бути обмежено чи скасовано без рівноцінної заміни

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 11375 щодо забезпечення гарантій соціального і правового захисту військовослужбовців, ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, а також громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Доповненням до законів України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» пропонується передбачити, що обмеження чи скасування пільг, гарантій, компенсацій для осіб, на яких поширюється дія цих законів, без відповідної рівноцінної їх заміни є порушенням зобов’язань держави щодо забезпечення соціального захисту таких осіб.

Читайте також: Члени громадських організацій, що залучалися до участі в АТО, прирівнюється до працівників підприємств, установ і організацій, оскільки обставини їх залучення є подібними

У разі зміни правового регулювання набуті такими особами права на пільги, гарантії, компенсації повинні бути збережені із забезпеченням можливості їх реалізації або запроваджені рівноцінні чи більш сприятливі умови соціального та правового захисту.

«Прийняття законопроекту унеможливить обмеження чи скасування пільг, гарантій для військовослужбовців, ветеранів війни та членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників та Захисниць України, а також громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, без відповідної рівноцінної їх заміни», – йдеться у пояснювальній записці до проекту.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.