Законодавство
Півтора мільярди гривень на видобуток газу і нафти в Чорному морі
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Дельфін» від 6 березня 2019 р. № 271.
Додатком до Постанови визначено Умови конкурсу на укладення угоди про розподіл вуглеводнів, які видобуватимуться у межах ділянки Дельфін.
Ділянка Дельфін, щодо якої оголошується конкурс, розташована в межах північно-західної частини континентального шельфу Чорного моря.
Корисні копалини, геологічне вивчення та видобування яких передбачається угодою, це горючі корисні копалини (наприклад газ природний, газ сланцевих товщ, газ (метан) вугільних родовищ, нафта, та інше).
Участь у конкурсі зможуть взяти громадяни України, іноземці, особи без громадянства, юридичні особи України або інших держав, об’єднання юридичних осіб, особи, що діють окремо чи спільно, які мають відповідні фінансово-економічні та технічні можливості або відповідну кваліфікацію для користування надрами.
Щоб не допустити недобросовісної конкуренції в конкурсі, до нього не будуть допущені особи, які мають спеціальні дозволи на користування надрами і не виконують належним чином обов’язки надрокористувача.
Розгляд зареєстрованих заяв здійснюватиметься Міжвідомчою комісією протягом 1 місяця з дня закінчення граничного строку подання конкурсних заяв.
Заяви розглядатимуться з урахуванням таких критеріїв:
- спрямованість програми робіт на ділянці надр на комплексне освоєння ділянки та забезпечення раннього видобутку;
- раціональність умов використання природних ресурсів;
- привабливість пропозицій щодо розподілу продукції на користь держави;
- обсяг та види інвестування;
- ефективність заходів з охорони навколишнього природного середовища;
- наявність досвіду з пошуку та видобутку вуглеводнів; тощо.
Про результати конкурсу буде повідомлено в офіційних друкованих виданнях та буде доведено до відома кожного учасника конкурсу.
Інвестору – переможцю конкурсу буде надано спеціальний дозвіл на користування надрами з метою геологічного вивчення, в тому числі дослідно-промислової розробки, з подальшим видобуванням вуглеводнів.
Мінімальний обсяг інвестицій, які мають бути внесені протягом першого етапу геологорозвідувальних робіт, має скласти не менше 1 500 000 000 грн.
You must be logged in to post a comment Login