Connect with us

Законодавство

РСУ готує Кодекс професійної етики у сфері правосуддя

Опубліковано

Восьмого квітня у Раді суддів України відбулося засідання робочої групи, яка працює над розробкою Кодексу професійної етики у сфері правосуддя.

Щодо спільних правил професійної етики та поведінки учасників судочинства — органів системи правосуддя, то нагадаємо, що у жовтні 2018 року відбулось перше спільне засідання Ради суддів України, Ради прокурорів та Ради адвокатів України щодо обговорення питання стану незалежності всіх представників інституцій системи правосуддя та механізмів, які б забезпечили безпеку всіх учасників судових процесів в Україні, де учасники домовились спільно напрацювати етичні правила.

«Наразі робота знаходиться на завершальному етапі, коли пропозиції надійшли від представників усіх Рад, і ми визначилися з головними постулатами, навколо яких писатимемо спільний документ», — повідомив голова Ради суддів України Олег Ткачук.

Він також зазначив, що спільний Кодекс професійної етики у сфері правосуддя — це не забаганка, а усвідомлена відповідальність за стан правосуддя в Україні, задля зміцнення авторитету судової влади та довіри до неї, забезпечення дієвості професійних стандартів, а також підвищення ефективності системи правосуддя, у тому числі й в аспекті забезпечення права на ефективний засіб юридичного захисту.

Члени робочої групи, до якої входять представники від Ради суддів України, Ради адвокатів та Ради прокурорів, дійшли згоди щодо головних складових, які міститимуться у документі, і призначили дату наступного засідання, яке відбудеться 22 квітня у приміщенні Верховного Суду.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.