Connect with us

Законодавство

Плагіаторів і фальсифікаторів позбавлятимуть ступенів вищої освіти

Опубліковано

Кабінет Міністрів ухвалив Порядок скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації, який визначає:

– процедуру скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації у разі виявлення фактів порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності;

– процедуру розгляду справи про порушення здобувачем вищої освіти академічної доброчесності;

– процедуру розгляду питання щодо добровільної відмови здобувача вищої освіти від ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації;

– правові наслідки скасування рішення та порядок його оскарження.

Дія Порядку поширюватиметься на рішення про присудження ступенів вищої освіти «молодший бакалавр», «бакалавр» і «магістр» та присвоєння відповідних кваліфікацій.

Читайте також: Передання академічного твору іншій особі для використання як власного – новий вид порушення академічної доброчесності

«Урядом ухвалено важливе рішення, а саме – створення правових умов, які будуть стимулювати здобувачів освіти дотримуватись академічної доброчесності та нести відповідальність у разі порушень. Важливо, що відтепер на державному рівні чітко визначені процедура ухвалення рішення про скасування ступеня чи кваліфікації фахівця й коло уповноважених на такі дії суб’єктів. Мова виключно про заклади вищої освіти», – прокоментував Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет.

Так, скасування рішення здійснюватиметься з урахуванням вимог Закону України «Про освіту» в разі виявлення, зокрема у кваліфікаційній роботі, академічного плагіату, фабрикації, фальсифікації, списування, обману, хабарництва. Забезпечуватиме дотримання учасниками освітнього процесу академічної доброчесності система внутрішнього забезпечення якості вищої освіти університету.

Читайте також: Фабрикація та фальсифікація є видами академічної недоброчесності

Також вченою радою закладу вищої освіти затверджуватиметься порядок виявлення та встановлення фактів порушення академічної доброчесності, який буде містити:

– процедуру утворення та роботи органу, який проводить перевірку заяв (повідомлень) щодо фактів порушення академічної доброчесності;

– підстави для проведення перевірки, строки, підстави та порядок оскарження результатів перевірки;

– процедуру і строки вивчення та експертизи кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти, заяв (повідомлень) щодо фактів порушення академічної доброчесності, а також порядок підготовки та вимоги до експертного висновку;

– кваліфікаційні вимоги до експертів;

– процедуру ухвалення рішення про скасування рішення та найменування органу, уповноваженого приймати таке рішення;

– процедуру реалізації особою, стосовно якої порушено питання про порушення нею академічної доброчесності, прав, передбачених ч. 8 ст. 42 Закону України «Про освіту».

Читайте також: Реформування правничої освіти: Щире прагнення покращити рівень підготовки юристів чи реалізація методів недоброчесної конкуренції?

Перевірка інформації про порушення вимог академічної доброчесності та прийняття відповідного рішення щодо можливих фактів порушення академічної доброчесності буде здійснюватися у двомісячний строк.

На основі експертного висновку закладом вищої освіти буде прийматися одне з таких рішень:

– про скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації;

– про відсутність підстав для скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації.

Скасування рішення буде здійснюватися закладом вищої освіти, який присудив відповідний ступінь вищої освіти, або його правонаступником.

Особа, яка має ступінь вищої освіти та якій присвоєно відповідну кваліфікацію, до подання експертного висновку, що готується за результатами перевірки інформації, матиме змогу добровільно відмовитися від ступеня вищої освіти та відповідної кваліфікації.

У разі скасування рішення про присудження ступеня вищої освіти та присвоєння відповідної кваліфікації відповідний документ про вищу освіту та документи про вищу освіту, видані на його основі, будуть недійсними.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.