Connect with us

Законодавство

Платний вхід для адвокатів на власну екзекуцію

Опубліковано

В той час, як Український народ боронить свою землю і майбутнє від оскаженілого агресора, Рада адвокатів України (РАУ) спрямовує викарбувану роками винахідливість на творення нових способів наповнення своєї скарбниці.

Причому не надміру старається інформувати адвокатів про нові побори, отже надамо їй допомогу в справі інформування адвокатів про свої рішення.

Зокрема, своїм рішенням від 21.02.2023 р. № 11 РАУ внесла зміни до п. 2.21  Положення про внески на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування (нова редакція), затвердженого рішенням РАУ № 4 від 03 лютого 2017 р.

Згідно з нововведенням адвокат має відшкодувати раді адвокатів регіону витрати понесені нею у зв’язку зі сплатою коштів за внесення відомостей до Реєстру дисциплінарних проваджень при зверненні з поданням щодо несплати адвокатом щорічних внесків на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Читайте також: Верховний Суд зацікавився гонорарами адвокатів — звідки що береться?…

Рішення ж № 144 про створення  Реєстру дисциплінарних проваджень РАУ ухвалили  16-17 листопада 2022 р. під час засідання в сонячному гостинному Мукачеві (подалі від шуму війни), де після початку повномасштабного вторгнення російського агресора вирішив осісти цей орган адвокатської єдності аби спокійно і комфортно воювати за професійні права адвокатів.

Метою створення цього нового реєстру названо необхідність моніторингу та зберігання інформації про притягнення адвокатів до дисциплінарної відповідальності, зокрема коли адвокати змінюють адресу робочого місця, а часом – опиняються в іншому регіоні, де місцеві адвокатські органи не мають про «чужих» адвокатів усієї інформації.

А так жити органи не можуть.

Однак дійсна мета створення реєстру настійливо протискається крізь численні абзаци цитат, якими РАУ зазвичай ретельно напомповує свої акти, – пропозицію про створення нового реєстру висловила Робоча група щодо сплати щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування.

Читайте також: Гонорар успіху не є оплатою послуг адвоката

Пунктом 3 рішення № 144 за внесення кваліфікаційно-дисциплінарними комісіями адвокатури регіонів відомостей до Реєстру дисциплінарних проваджень РАУ встановила плату в розмірі одного прожиткового мінімуму для працездатних осіб (у 2023 році – 2684 грн), яку згідно з черговими (уже, напевно, двадцятими) змінами до Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність мають вносити скаржники і, відповідно, додавати до скарги підтвердження здійснення плати за внесення даних до Реєстру дисциплінарних проваджень (пп. 4 п. 14 Положення).

Однак на підставі нової редакції п. 2.21 Положення про внески, з адвокатів стягуватимуть ці суми.

Стягнення коштів з адвокатів стало сенсом буття самоврядних органів на чолі з РАУ, сенсом, який з’явився після прийняття 5 липня 2012 р. «Закону про адвокатуру і адвокатську діяльність» № 5076-VI із появою самих цих органів, без яких українська адвокатура і так успішно виконувала свою конституційну функцію.

Без членських внесків на утримання адвокатської бюрократії, внесків на організаційно-технічне забезпечення дисциплінарних проваджень, внесків на підвищення кваліфікації, внесків за включення до реєстрів, і самих реєстрів…

Леонід Лазебний,

головний редактор Activelex

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.