Connect with us

Законодавство

Реєстроване партнерство не перешкоджатиме укладенню шлюбу

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону № 9103, який визначає правові та організаційні засади реєстрованих партнерств, правовий статус, особисті немайнові та майнові права і обов’язки реєстрованих партнерів, порядок і наслідки державної реєстрації та порядок припинення реєстрованого партнерства.

Згідно з законопроектом реєстрованим партнерством є зареєстрований у визначеному порядку добровільний сімейний союз двох повнолітніх осіб, однієї чи різної статі, в основі якого лежить взаємоповага, взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємні права та обов’язки.

Реєстроване партнерство не є шлюбом та не є перешкодою для укладення шлюбу між реєстрованими партнерами за умови дотримання інших вимог, встановленим законодавством України. Реєстровані партнери вважаються один щодо одного близькими родичами, а саме набувають статусу члена сім’ї першого ступеня споріднення, незалежно від того, чи проживають вони фактично разом та чи ведуть спільно домашнє господарство.

Державна реєстрація реєстрованого партнерства проводиться після 10 днів з дня подання відповідної заяви, а припиняється реєстроване партнерство:

Читайте також: Одноразову допомогу випускникам-сиротам виплачуватимуть без умов

1) внаслідок смерті одного з реєстрованих партнерів або оголошення його померлим;

2) внаслідок його розірвання за спільною заявою реєстрованих партнерів, або за заявою одного з реєстрованих партнерів, або за рішенням суду;

3) внаслідок укладення шлюбу між реєстрованими партнерами.

Реєстровані партнери або особи, які мають намір зареєструвати партнерство, можуть укласти договір реєстрованого партнерства, яким буде додатково врегульовано їх права та обов’язки. В договорі можуть бути визначені майнові права та обов’язки реєстрованих партнерів, правовий режим майна, яке є у власності реєстрованих партнерів та порядок поділу такого майна.

Майно, набуте реєстрованими партнерами за час перебування в реєстрованому партнерстві, належить їм на праві спільної сумісної власності, якщо інше не встановлено договором між ними.

Передбачені й положення для соціального захисту партнерів, вирішено питання у разі зникнення безвісти, смерті іншого з партнерів (у тому числі питання спадкування).

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.