Connect with us

Законодавство

Понад 0,9% модифікованих організмів – значить «з ГМО»

Верховна Рада України прийняла Закон «Про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів» (законопроект від  7 червня 2018 р. № 8450).

Будь-який харчовий продукт, призначений для кінцевого споживача (тобто громадянам, тваринам) або закладу громадського харчування, має супроводжуватись точною, достовірною та зрозумілою інформацією про нього.

Інформація не повинна вводити в оману, зокрема щодо:

  • приписування продукту непритаманних йому властивостей;
  • характерних ознак: терміну придатності, складу, країни походження;
  • особливих характеристик, якщо аналогічні харчові продукти мають такі самі властивості;
  • припущення про наявність у харчовому продукті певного, зазвичай присутнього в ньому компонента, якщо він був замінений на інший.

Обов’язок забезпечувати наявність правдивої інформації лежить на операторах ринку, які не вправі змінювати відомості про продукт, якщо так вони в кінцевому підсумку зможуть ввести в оману споживача.

Маркування позначки «без ГМО» дозволяється за відсутності даних від постачальників про наявність в інгредієнтах ГМО. У разі, коли наявність модифікованих організмів перевищує 0,9% – маркування повинно включати позначку «з ГМО».

Обов’язкова інформація про харчові продукти, зокрема назва, термін придатності чи відомості про поживну цінність і т.д., має надаватися та бути легкодоступною споживачам щодо всіх продуктів та не повинна приховуватися або спотворюватися іншими текстовими чи графічними відомостями.

Дія закону поширюється на:

  • операторів ринку харчових продуктів на всіх етапах харчового ланцюга (від виробництва до магазинів);
  • харчові продукти (включно з тими, що постачаються та реалізуються у сфері громадського харчування).

Більш детально про Закон – після набрання чинності.

Законодавство

Змінено механізм захисту прав інтелектуальної власності на митниці

Набрали чинності два накази Міністерства фінансів («Про затвердження Порядку застосування заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності та взаємодії митних органів з правовласниками, декларантами та іншими заінтересованими особами та Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» № 281 та «Про внесення змін до Порядку реєстрації у митному реєстрі об’єктів права інтелектуальної власності, які охороняються відповідно до закону» № 282 від 9 червня 2020 р.), спрямовані на удосконалення захисту прав інтелектуальної власності на митниці.

Наказами затверджено:

  • порядок застосування заходів щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності та взаємодії між митними органами, правовласниками та декларантами;
  • новий порядок реєстрації об’єктів права інтелектуальної власності у митному реєстрі.

Як повідомляє прес-служба Мінфіну, після Закону «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності під час переміщення товарів через митний кордон України» прийняття цих наказів стало наступним кроком у подальшій імплементації положень Регламентів ЄС, що здійснюються в рамках виконання зобов’язань за Угодою про асоціацію між Україною та ЄС.

Наказ № 281 встановлено єдиний підхід та порядок застосування митними органами заходів до товарів, що підозрюються у порушенні прав інтелектуальної власності, а також стандартизовані форми взаємодії з правовласниками та декларантами.

Наказом № 282 запроваджено форми заяв, які використовуються у країнах ЄС, а також переведено в електронну форму комунікації між правовласниками та Держмитслужбою.

Читати далі

Законодавство

Заява на участь у конкурсі державних інвестиційних проектів подається в довільній формі

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Порядку відбору інвестиційних проектів, для реалізації яких надається державна підтримка» від 25 червня 2020 р. № 525.

Змінами до п. 4 Порядку відбору інвестиційних проектів, для реалізації яких надається державна підтримка, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 листопада 2013 р. № 835, встановлено, що для участі у відборі суб’єкти інвестиційної діяльності подають відповідальному органові заяву в довільній формі, в якій повинні бути зазначені назва, місце впровадження, строк реалізації та загальна вартість інвестиційного проекту, а також обсяг і вид державної підтримки.

До заяви додають, серед інших, такі документи:

  • копію листа потенційного кредитора про наміри надати кредит (позику) (для державної підтримки шляхом надання відповідно до законодавства для реалізації інвестиційних проектів державних гарантій з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями суб’єкта господарювання) у разі наявності потенційного кредитора;
  • висновок Мінфіну щодо ідентифікації та оцінки ризиків, пов’язаних з реалізацією інвестиційного проекту, проведеної відповідно до Положення про управління ризиками, пов’язаними з наданням державних гарантій, та розподіл таких ризиків між державою, кредиторами і позичальниками, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2011 р. № 131 (для державної підтримки шляхом надання відповідно до законодавства для реалізації інвестиційних проектів державних гарантій з метою забезпечення виконання боргових зобов’язань за запозиченнями суб’єкта господарювання).

Читати далі

Законодавство

25 червня – День митника України

Набрав чинності Указ Президента України «Про День митника України» від 25 червня 2020 р. № 251/2020.

Ураховуючи важливу роль митників у забезпеченні митної безпеки та захисті економічних інтересів України, Президент установив професійне свято – День митника України, яке відзначатимуть щороку 25 червня.

Шкода, що, як і День фермера, свято минуло до набрання чинності указом про його установлення.

Читати далі

В тренді