Connect with us

Законодавство

Поручитель не відповідає за борги, на які не погоджувався

Опубліковано

Набрав чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування» від 3 липня 2018 р. № 2478-VIII.

Зокрема відповідно до нової ч. 5 ст. 543 Цивільного кодексу, ліквідація чи смерть солідарного боржника не припиняє зобов’язання інших боржників перед кредитором та не впливає на розмір чи умови виконання обов’язку.

У новій редакції ч. 3 ст. 554 закріплено, що солідарними боржниками є особи, які за одним чи більше договорами поруки поручилися перед кредитором за виконання боржником одного і того самого зобов’язання. Солідарні боржники відповідають перед кредитором солідарно, але договором поруки можуть встановлюватися відмінні умови.

Відтепер, якщо боржник збільшить обсяг своєї відповідальності без згоди поручителя, то останній нестиме відповідальність за порушення обов’язків боржником в тому обсязі, що існував до збільшення (ч. 1 ст. 559 ЦКУ).

Новою редакцією ч. 4 ст. 559 ЦКУ скасовано норму щодо подання кредитором вимоги до поручителя протягом 6 місяців. Натомість, якщо строк поруки не встановлений договором, то порука припиняється:

  • у разі виконання основного зобов’язання у повному обсязі
  • якщо кредитор протягом 3 років з дня настання строку (терміну) виконання основного зобов’язання не пред’явить позову до поручителя.

Новою ч. 5 ст. 559 визначено, що у разі звернення кредитора із позовом до поручителя у зв’язку з порушенням  боржником зобов’язання, то ліквідація боржника – юридичної особи не припиняє поруку. Проте ця норма застосовується, якщо позов подано до дня внесення запису про припинення боржника до ЄДР ЮО ФОП ГФ.

До Закону «Про іпотеку» додано положення, за яким іпотекодержатель повинен звернутися до державного реєстратора із заявою щодо реєстрації припинення іпотеки не пізніше 14 днів з дня повного погашення боргу за основним зобов’язанням, забезпеченим іпотекою (нова ч. 2 ст. 4).

Всі реконструйовані, новостворені об’єкти нерухомості вважаються предметом іпотеки, якщо іпотекодавцем предмет іпотеки об’єкт реконструйовано або здійснено самочинне будівництво (нова ч. 5 ст. 5).

Перехід права власності на предмет іпотеки до іпотекодержателя може підтверджуватися договором про задоволення вимог іпотекодержателя чи іпотечним договором, який містить застереження про це. Один з цих документів є підставою для внесення певних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (нова ч. 2 ст. 37).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування
||
№ Документа: 2478-VIII
Дата прийняття: 03.07.2018
Дата набрання чинності: 04.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування
||
№ Документа: 2478-VIII
Дата прийняття: 03.07.2018
Дата набрання чинності: 04.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає