Connect with us

Законодавство

Звернення щодо корупції розглядатимуть 15 днів

Дата публікації:

Вступив у силу наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Змін до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян у Міністерстві соціальної політики України» від 5 грудня 2018 р. № 1825.

Підсистема «Звернення громадян» єдиної автоматизованої системи «Діловодство та КВД» у Міністерстві замінена новою Системою електронного документообігу (далі – СЕД). У новій редакції викладено п.п. 2.7 – 2.10, в яких, по суті, лише замінено абревіатури системи.

Крім того, у абз. 2 п. 2.7 вказано, що під час реєстрації паперового звернення шляхом нанесення штрих-коду, у СЕД повинна створюватись електронна копія оригіналу документа, яка також реєструється у системі. За допомогою СЕД здійснюється постійний контроль за станом розгляду звернення (п. 2.13).

Змінами до пп. 3.1.3. п. 3.1 визначено, що до реєстраційно-моніторингової картки документа СЕД автоматично, на підставі накладених резолюцій, вноситься інформація про осіб, відповідальних за розгляд звернень.

Новою редакцією п. 2.14 встановлено, що всі звернення громадян відразу передаються в електронному форматі для розгляду безпосередньо керівникам самостійних структурних підрозділів Міністерства.

Якщо питання є терміновим, його копія в системі відразу передається до керівника структурного підрозділу.

Термінові звернення, які потребують залучення кількох структурних підрозділів Міністерства, передаються для первинного розгляду Міністру, першому заступнику Міністра, заступникам Міністра, заступнику Міністра з питань європейської інтеграції та державному секретарю відповідно до розподілу обов’язків.

Посадові особи накладають на документ електронну резолюцію, в якій визначається головний виконавець, відповідальний за організацію виконання документа в Міністерстві, та (за необхідності) співвиконавці. На електронну резолюцію посадової особи накладається її кваліфікований електронний підпис (п. 2.15).

Анонімні звернення, направлені до Мінсоцполітики, тобто без зазначення автора тексту, місця проживання, можуть бути розглянуті виключно, якщо вони надійшли відповідно до вимог ст. 53 Закону «Про запобігання корупції». В іншому випадку такі звернення розгляду не підлягають (абз. 1 п. 2.3).

Новим пп. 3.1.8 п. 3.1 визначено дії щодо звернень про корупцію, в тому числі і анонімні. Такі звернення передаються для первинного розгляду Міністру, першому заступнику Міністра, заступникам Міністра, заступнику Міністра з питань європейської інтеграції чи державному секретарю відповідно до розподілу обов’язків.

За необхідності, таке звернення може бути направлене до уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції для вжиття необхідних заходів.

Звернення щодо корупційних дій підлягають перевірці протягом 15 днів від дня їх отримання. Якщо у зазначений термін перевірити інформацію, що міститься в зверненні, неможливо, термін розгляду такого звернення може бути продовжено також на 15 днів.

Бланки Міністерства для листів-відповідей на запити відтепер автоматично генеруватимуться у СЕД (пп.пп. 3.2.1 та 3.2.4 п. 3.2).

Законодавство

Держспецзв’язку організує акредитацію з безпеки систем, де обробляється інформація НАТО з обмеженим доступом

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до пункту 4 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України» від 13 січня 2021 р. № 24.

Новими пп. 95-9 – 95-13 п. 4 Положення про Адміністрацію Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 вересня 2014 р. № 411, Адміністрацію Держспецзв’язку уповноважено:

– організовувати акредитацію з безпеки комунікаційно-інформаційних систем (інформаційно-телекомунікаційних систем), де обробляється інформація НАТО з обмеженим доступом;

– встановлювати порядок такої акредитації, надавати консультації, розробляти вимоги і рекомендації з безпеки;

– проводити перевірку впроваджених заходів з безпеки таких комунікаційно-інформаційних систем (інформаційно-телекомунікаційних систем) щодо їх відповідності вимогам законодавства та надання рекомендацій стосовно коригувальних заходів;

– погоджувати застосування засобів криптографічного захисту інформації та апаратних засобів для передачі інформації НАТО з обмеженим доступом.

Читати далі

Законодавство

6,99 за 1 куб. метр – гранична ціна на природний газ до 31 березня 2021 р.

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» від 18 січня 2021 р. № 25.

Новим п. 41-1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» визначено з 1 лютого 2021 р. на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 р., граничну ціну на природний газ за договорами постачання між побутовими споживачами та постачальниками, у тому числі постачальником «останньої надії», на рівні 6 гривень 99 копійок за 1 куб. метр (з урахуванням податку на додану вартість та плати за транспортування магістральними газопроводами до внутрішніх точок виходу з газотранспортної системи).

Також згідно з новим абзацом п. 24 Порядку проведення конкурсу з визначення постачальника «останньої надії», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2015 р. № 809, з 1 лютого 2021 р. на період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2021 р., у разі, коли ціна постачання природного газу, визначена відповідно до зазначеної у цьому пункті формули, перевищує граничну ціну на природний газ, установлену постановою Кабінету Міністрів України від 9 грудня 2020 р. № 1236, постачання природного газу постачальником «останньої надії» здійснюється за ціною, що не може перевищувати таку граничну ціну.

Крім цього, «Природний газ» внесено до Переліку товарів, що мають істотну соціальну значущість, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 р. № 341 «Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення».

Читати далі

Законодавство

1,3 млрд грн виділено на вакцинацію населення від COVID-19

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Питання фінансування здійснення заходів, пов’язаних з вакцинацією населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 13 січня 2021 р. № 23.

Нею встановлено, що кошти, отримані до спеціального фонду державного бюджету за рахунок джерел, визначених п. 9 ст. 12 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік», спрямовуються у 2021 р. в розмірі 1376695 тис. гривень Міністерству охорони здоров’я на здійснення заходів, пов’язаних з вакцинацією населення.

Спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлю вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, є Краун Ейджентс Лімітед (CROWN AGENTS LIMITED).

Дія Порядку здійснення закупівель лікарських засобів, медичних виробів із залученням спеціалізованих організацій, які здійснюють закупівлі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 травня 2020 р. № 538 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 22 липня 2015 р. № 622 і від 5 вересня 2018 р. № 707», не поширюється на закупівлю вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Бюджетні кошти спрямовуються на:

1) закупівлю вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

2) закупівлю товарів та послуг, пов’язаних з їх закупівлею, що надаються спеціалізованою організацією, яка здійснює закупівлю;

3) закупівлю послуг, пов’язаних з поставками у межах заходів, необхідних для проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

4) оплату банківських послуг (закупівлю коштів в іноземній валюті).

Порядок розподілу закупленої вакцини від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, порядок проведення вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, в тому числі визначення категорій населення, яким проводиться вакцинація, обліку вакцинованих та моніторингу використання вакцин визначаються МОЗ.

Постановою також затверджено перелік лікарських засобів, що закуповуються для вакцинації населення від гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження Змін до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян у Міністерстві соціальної політики України
||
№ Документа: 1825
Дата прийняття: 05.12.2018
Дата набрання чинності: 05.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 02.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 7/32978
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження Змін до Інструкції з діловодства за зверненнями громадян у Міністерстві соціальної політики України
||
№ Документа: 1825
Дата прийняття: 05.12.2018
Дата набрання чинності: 05.02.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 02.01.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 7/32978
Внутрішній номер документа: Немає