Connect with us

Законодавство

Посадовців митних органів перевірятимуть на поліграфі

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 1 квітня 2025 р. № 366, якою визначено основні принципи проведення, напрями та умови організації психофізіологічного опитування посадових осіб митних органів та кандидатів на зайняття посад державної служби в митних органах із застосуванням поліграфа, умови зберігання та використання результатів такого опитування, порядок доступу до інформації, що міститься в них.

Затвердженим Порядком, зокрема передбачено, що метою проведення опитування є отримання ймовірної та орієнтувальної інформації для з’ясування ступеня її достовірності та повноти, отримання додаткових відомостей, які можуть використовуватися для запобігання та виявлення корупційних, інших правопорушень у сфері службової діяльності митних органів, порушень вимог антикорупційного законодавства або інших протиправних дій.

Основним завданням опитування є підвищення ефективності службових розслідувань, перевірок у Держмитслужбі, а також забезпечення кадрової безпеки, прозорості, об’єктивності під час опитування кандидатів на посади державної служби в митних органах.

Опитування не передбачає отримання незаперечних результатів щодо реагування особи на психологічні стимули, а висновки опитування мають виключно ймовірний та орієнтувальний характер.

Читайте також: Умови оплати праці в трудовому договорі не можуть бути гіршими, ніж ті, що передбачено колективним договором

Підставами для проведення опитування є завдання від ініціатора відповідно до напрямів проведення опитування, визначених у п. 17 – 19 цього Порядку, затверджене Головою Держмитслужби, та заява об’єкта опитування.

Опитування проводиться відповідно до отриманого від ініціатора завдання за формою згідно з додатком 1, яке затверджує Голова Держмитслужби.

Ініціатор готує і підписує завдання, після чого подає його для затвердження Головою Держмитслужби.

Голова Держмитслужби визначає строк проведення опитування та відповідальну особу (спеціаліста-поліграфолога), якій доручається його провести, та затверджує завдання.

Затверджене завдання передається спеціалісту-поліграфологу, який проводить опитування.

Завдання, надане Головою Держмитслужби, затвердженню не підлягає.

До завдання можуть додаватися матеріали, в яких зазначається інформація, правдивість якої викликає сумніви, та інформація, яка підтверджує такі сумніви.

Роботу з поліграфом здійснюють виключно спеціалісти-поліграфологи.

Нагадаємо, службовці митних органів можуть виконувати завдання дистанційно

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку проведення психофізіологічного опитування посадових осіб митних органів та кандидатів на зайняття посад державної служби в митних органах із застосуванням поліграфа
||
№ Документа: 366
Дата прийняття: 01.04.2025
Дата набрання чинності: 05.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку проведення психофізіологічного опитування посадових осіб митних органів та кандидатів на зайняття посад державної служби в митних органах із застосуванням поліграфа
||
№ Документа: 366
Дата прийняття: 01.04.2025
Дата набрання чинності: 05.04.2025
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає