Connect with us

Законодавство

Послуги податкового агента залишаться безоплатними

Опубліковано

До Верховної Ради України подано законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо стимулювання податкової відповідальності громадян» від 12 березня 2018 р. № 8109.

Про інший законопроект тих самих ініціаторів, спрямований на досягнення тієї ж мети – стимулювання податкової відповідальності громадян, ми вже писали.

Законопроектом № 8109 пропонується увести договірні відносини між платником податку і податковим агентом, причому останній і далі надаватиме свої послуги безоплатно. Отже, у разі затвердження відповідних змін до ст. 18 ПКУ, платники податку зможуть не укладати такого договору з агентом і, відповідно, сплачувати податок самостійно.

Також пропонується знизити загальну ставку ПДФО з 18% до 10%, причому поширюватиметься вона і на доходи, отримані громадянами України за кордоном. Для пасивних доходів зменшення ПДФО – з 18% до 12%.

Пропонується також змінити систему адміністрування ПДФО з урахуванням змін статусу суб’єктів.

Але правками до ПКУ законопроект № 8109 не вичерпується. Запропоновано також внести зміни до Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» – зменшити ставку  22% до 15 %.

Такі зміни, зокрема зменшенням податкового навантаження фонду заробітної плати до 25% (10% ПДФО та 15% ЄСВ), на думку ініціаторів законопроекту, стримуватимуть роботодавців утримуватися від застосування засобів оптимізації податкових витрат, забезпечать умови для легалізації оплати праці, підвищення податкової грамотності працівників, а в перспективі – подолання тінізації економіки.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.