Connect with us

Законодавство

Посвідчення власника зброї зможуть отримати не всі

Опубліковано

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу законопроект «Про внесення змін до статті 18-7 Закону України «Про обіг цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї» від 6 листопада 2020 р. № 4335.

Розроблення законопроекту обумовлено необхідністю законодавчого регулювання відносин, що виникають під час обігу в Україні цивільної вогнепальної зброї, бойових припасів до неї, а також конструктивно схожих зі зброєю та бойовими припасами виробів та для визначення правового режиму власності на цивільну зброю, встановлення основних прав та обов’язків фізичних і юридичних осіб щодо виробництва, набуття, володіння, відчуження, носіння, транспортування, ремонту, застосування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів.

Зокрема, пропонується встановити такі категорії цивільної вогнепальної зброї:

– А – автоматична вогнепальна зброя;

– В – гладкоствольна короткоствольна вогнепальна зброя (травматична);

– С – короткоствольна вогнепальна зброя;

– D – довгоствольна вогнепальна гладкоствольна зброя;

– Е – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя.

Запроваджується Посвідчення власника зброї у якому зазначаються категорії зброї, яку може набути власник Посвідчення, на кожну одиницю зброї впроваджується технічний паспорт у якому зазначаються відомості про власника та серійний номер зброї.

Право на отримання Посвідчення матимуть дієздатні громадяни України, які:

– не мають медичних протипоказань;

– не мають судимості, що погашена чи знята у встановленому законом порядку за злочини передбачені Розділами І, ІІ, ІІІ, ІV, VІ, ІХ, ХІІ, ХІІІ, ХІV, XV, XVII, XVIII, ХІХ, ХХ Особливої частини Кримінального кодексу України (крім реабілітованих);

– не притягалися до адміністративної відповідальності протягом останнього року за ч. 3, 4 ст. 126, ст.ст. 130, 172-19, 172-20, 173, 173-2, 173-3, 174, 183-1, 184-3, 185, 186, 186-8, 187, 190195-6, 203, 203-1, 204-1, 204-2204-4 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Крім того, запроваджується:

– обов’язкове страхування цивільної відповідальності за шкоду, яка може бути заподіяна третій особі або її майну внаслідок володіння, зберігання чи використання зброї;

– Єдиний державний реєстр цивільної зброї, встановлюються засади його ведення;

– обов’язкове проходження курсу з вивчення матеріальної частини зброї, правил поводження з нею та її застосування.

Визначаються заборонені до цивільного обігу вогнепальна зброя, бойові припаси до неї, частини зброї та додаткове обладнання до зброї.

Врегульовуються питання набуття у власність юридичними особами цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів до неї, спадкування цивільної вогнепальної зброї та бойових припасів, зберігання цивільної зброї та бойових припасів, застосування цивільної вогнепальної зброї для захисту тощо.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.