Законодавство
Затверджено критерії для державної допомоги підприємствам вугільної галузі

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання у вугільній галузі» від 13 січня 2021 р. № 38.
До таких критеріїв належать:
1) недопущення суттєвої нерівності умов діяльності конкуруючих між собою суб’єктів господарювання у вугільній галузі;
2) недопущення, усунення, обмеження чи спотворення конкуренції на ринках виробництва теплової та електричної енергії;
3) зменшення впливу на навколишнє природне середовище в результаті видобутку вугілля вугільними підприємствами, яким надається допомога на закриття (ліквідацію).
Надання державної допомоги здійснюється в будь-якій формі на такі цілі:
1) закриття (ліквідацію) вугледобувних підприємств або їх відокремлених підрозділів;
2) покриття виняткових витрат;
3) забезпечення доступу до запасів вугілля:
– заходи з технічного переоснащення та модернізації вугледобувних підприємств;
– покриття поточних витрат.
Державна допомога для зазначених цілей може бути визнана допустимою для конкуренції, якщо вона відповідає положенням цих критеріїв, та повинна покривати тільки витрати, що стосуються вугілля для виробництва електричної енергії, комбінованого виробництва тепла та електричної енергії, виробництва коксу і як пального для доменних печей у сталеливарній промисловості.
Витрати, що можуть бути відшкодовані отримувачам державної допомоги, визначаються:
1) планом закриття (ліквідації) вугледобувних підприємств та планом покриття виняткових витрат програми роботи вугледобувних підприємств, що затверджуються відповідним рішенням власника (керівника) вугледобувного підприємства або відповідним нормативним актом;
2) планом перспективного розвитку вугледобувних підприємств програми роботи вугледобувних підприємств, що затверджується відповідним рішенням власника вугледобувного підприємства або відповідним нормативним актом, із зазначенням показників для кожного вугледобувного відокремленого підрозділу.
Повідомлення про державну допомогу на закриття (ліквідацію) та забезпечення доступу до запасів вугілля повинні подаватися Антимонопольному комітетові разом з відповідним планом та містити всю необхідну інформацію для перевірки сумісності допомоги відповідно до цих критеріїв.
Державна допомога на покриття поточних витрат не може бути надана після 1 вересня 2022 р.
Законодавство
До 3 років позбавлення волі за публічне невизнання факту збройної агресії РФ до України

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за загрозу національним інтересам та національній безпеці України в інформаційній сфері» № 5176.
Новою ст. 436-2 Кримінального кодексу України пропонується встановити, що публічне невизнання факту збройної агресії Російської Федерації до України, окупації Російською Федерацією частини території України і спроби Російською Федерацією легалізувати (визнати законною) анексію тимчасово окупованої Автономної Республіки Крим, а також виготовлення та розповсюдження матеріалів із таким невизнанням – каратиметься штрафом від трьох до десяти тисяч н.м.д.г. або позбавленням волі на строк до двох років.
Ті самі дії, вчинені особою, яка є представником влади, або якщо вони вчинені повторно, або з використанням засобів масової інформації, – каратимуться позбавленням волі на строк до трьох років.
Законодавство
Заходи з деокупації Криму визначать під час Саміту Кримської платформи

Набрав чинності Указ Президента України «Про окремі заходи, спрямовані на деокупацію та реінтеграцію тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» від 26 лютого 2021 р. № 78/2021, яким утворено Організаційний комітет з підготовки та проведення в Україні установчого Саміту Кримської платформи.
Секретареві Ради національної безпеки і оборони України доручено підготувати проект Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а Кабінету Міністрів України:
1) розробити та затвердити у шестимісячний строк Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022 – 2032 роки;
2) розробити та забезпечити виконання першочергових заходів щодо розвитку кримськотатарської мови, зокрема із затвердження алфавіту кримськотатарської мови на основі латинської графіки;
3) забезпечити інформування міжнародних партнерів України про заходи, здійснювані з розвитку кримськотатарської мови, у тому числі у контексті проголошеного Генеральною Асамблеєю ООН на період 2022 – 2032 років Міжнародного десятиліття мов корінних народів та на майданчику Постійного форуму ООН з питань корінних народів;
4) забезпечити належний інформаційний супровід заходів щодо розвитку кримськотатарської мови.
Законодавство
Учасникам індустріальних парків компенсуватимуть 50% витрат на приєднання до електромереж

Комітет з питань економічного розвитку рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про індустріальні парки», спрямованих на залучення інвестицій в промисловий сектор економіки шляхом запровадження стимулів в індустріальних парках» № 4416-1.
Проектом передбачається:
– визначення об’єктів, що можуть розміщуватися у складі індустріального парку;
– компенсація керуючим компаніям та ініціаторам створення індустріальних парків – суб’єктам господарювання та учасникам індустріальних парків 50% витрат на підключення та приєднання до електромереж;
– компенсація учасникам індустріальних парків частини відсоткових платежів за кредитами;
– часткова компенсація інвестицій учасників індустріальних парків у створення виробництва, здійснених протягом перших трьох років господарської діяльності в межах індустріального парку, тощо.
-
Судова практика5 днів тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
В Україні1 день тому
Положення про ліцей винесено на повторне обговорення
-
В Україні6 днів тому
На 50% підвищать посадові оклади медпрацівників закладів освіти
-
Законодавство5 днів тому
Керівників закладів вищої освіти обиратимуть у два тури
-
Судова практика5 днів тому
При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, слід враховувати баланс інтересів сторін
-
Законодавство5 днів тому
Визначено особливості звітування з ЄСВ для різних груп платників