Connect with us

Законодавство

Потерпілі та адвокати зможуть скаржитися на слідчого суддю

Опубліковано

Законопроект No 8280 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» передбачає можливість стороні захисту, або самому потерпілому в разі необхідності проведення органом досудового розслідування певних слідчих, розшукових дій з метою збору доказів, звернутися в апеляційну інстанцію.

З огляду на те, що отримання доказів під час досудового розслідування може спричинити тимчасове обмеження конституційних прав людини, оскільки включає застосування примусових заходів, сторона захисту може лише ініціювати проведення слідчих дій. А якщо прокурор відмовляється проводити певні слідчі дії і слідчий суддя також не задовольнив звернення захисту, законопроект передбачає можливість стороні захисту, потерпілому або його представнику звернутися в апеляційну інстанцію.

Даний документ покликаний забезпечити рівність сторін у кримінальному процесі та в частині подання доказів, зокрема, переконаний автор законопроекту. Згідно зі статистикою за 2015 рік, з 1 566 скарг на відмову слідчого або прокурора у проведенні слідчих дій, поданих до місцевих судів, задоволена лише третина. Відтак неможливість подальшого оскарження порушує рівність сторін провадження.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.