Connect with us

Законодавство

Потерпілі та адвокати зможуть скаржитися на слідчого суддю

Законопроект No 8280 «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» передбачає можливість стороні захисту, або самому потерпілому в разі необхідності проведення органом досудового розслідування певних слідчих, розшукових дій з метою збору доказів, звернутися в апеляційну інстанцію.

З огляду на те, що отримання доказів під час досудового розслідування може спричинити тимчасове обмеження конституційних прав людини, оскільки включає застосування примусових заходів, сторона захисту може лише ініціювати проведення слідчих дій. А якщо прокурор відмовляється проводити певні слідчі дії і слідчий суддя також не задовольнив звернення захисту, законопроект передбачає можливість стороні захисту, потерпілому або його представнику звернутися в апеляційну інстанцію.

Даний документ покликаний забезпечити рівність сторін у кримінальному процесі та в частині подання доказів, зокрема, переконаний автор законопроекту. Згідно зі статистикою за 2015 рік, з 1 566 скарг на відмову слідчого або прокурора у проведенні слідчих дій, поданих до місцевих судів, задоволена лише третина. Відтак неможливість подальшого оскарження порушує рівність сторін провадження.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі
Клікніть для коментування

You must be logged in to post a comment Login

Залишати коментар

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2022
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.