Законодавство
Потреби отримувача соцпослуги з реабілітації визначатимуть щороку
Набрав чинності наказ Міністерства соціальної політики України «Про затвердження Державного стандарту соціальної реабілітації осіб з інтелектуальними та психічними розладами» від 17 січня 2019 р. № 1901.
Держстандарт застосовується для організації надання соціальної послуги соціальної реабілітації (далі – послуга з реабілітації) особам з інтелектуальними та психічними розладами та моніторингу, оцінки якості надання соціальної послуги соціальної реабілітації.
Послуга з реабілітації включає, зокрема, навчання, розвиток та підтримку соціально-побутових навичок (самообслуговування, комунікацію, приготування їжі, користування грошима, тощо); допомогу у забезпеченні технічними засобами реабілітації; психологічну підтримку; організацію дозвілля, спортивно-оздоровчу, художню та іншу діяльність, тощо.
Послуга з реабілітації може надаватись платно чи безоплатно або з установленням диференційованої плати.
Підставою для отримання послуги є звернення із відповідною заявою потенційного отримувача послуги, його представника, органу опіки та піклування до органу виконавчої влади на місцях, їх структурних підрозділів з питань соціального захисту населення.
Заявнику мають вручити рішення про надання чи відмову у наданні послуги протягом 14 календарних днів з дати отримання заяви чи з дати отримання направлення, виданого структурним підрозділом соцзахисту.
Підставою для відмови у наданні чи припинення надання послуги з реабілітації є:
- висновок лікаря, що стан здоров’я особи є таким, що унеможливлює проведення реабілітаційних заходів чи особа має медичні протипоказання;
- обґрунтована відмова від отримання соціальної послуги її отримувачем, представником, членом його сім’ї чи органом опіки та піклування;
- погіршення стану здоров’я отримувача соціальної послуги соціальної реабілітації, що потребує стаціонарного лікування;
- зміна місця проживання/перебування отримувача послуги соціальної реабілітації;
- за рішенням суду; тощо.
Якщо за наявних ресурсів суб’єкт надання соцпослугу не здатний задовольнити індивідуальні потреби отримувача послуги з реабілітації, він має повідомити про це суб’єкта звернення із поясненням причин і наданням довідкової інформації (у разі її наявності) про можливість отримати послугу з реабілітації в іншого суб’єкта надання послуги.
Протягом 7 календарних днів з дати звернення має відбутись комплексне визначення ступеня індивідуальних потреб потенційного отримувача послуги згідно з додатком 1 до Держстандарту, а з початку надання послуги – повторно через 30 календарних днів. Надалі ступінь індивідуальних потреб визначається 1 раз на рік.
You must be logged in to post a comment Login