Connect with us

Законодавство

Повноваження військових адміністрацій із надання соціальних послуг розширять

Опубліковано

Комітет Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримав внесення змін до деяких законів України щодо надання соціальних послуг у разі введення надзвичайного або воєнного стану в Україні або окремих її місцевостях.

«Наразі надання соціальних послуг регулює Закон України «Про соціальні послуги», прописаний у якому механізм значно ускладнює надання послуги, а саме процес прийняття рішення може займати до 10 робочих днів. Йдеться про рішення, зокрема щодо надання послуг стаціонарного догляду, призначення та виплату компенсації фізичним особам, які доглядають за своїми рідними. Крім того, надання соціальних послуг здійснюється за рахунок коштів місцевих бюджетів. Водночас в період воєнного стану громадяни, які перебувають в регіонах ведення активних бойових дій, а також особи, які вимушено переїхали в більш безпечні регіони, і є постраждалими внаслідок шкоди, завданої бойовими діями, потребують негайного прийняття рішення про отримання соціальної допомоги», – пояснив необхідність внесення змін заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев.

Читайте також: Пенсії студентам в разі втрати годувальника виплатять без надання довідки закладу освіти

Напрацьованими змінами до Законів України «Про соціальні послуги», «Про правовий режим воєнного стану» передбачено:

– надати право органам місцевого самоврядування та місцевим органам виконавчої влади визначати особливості прийняття рішення про надання соціальних послуг у разі введення на території України надзвичайного або воєнного стану;

– розширити повноваження військових адміністрацій у частині управління надавачами соціальних послуг, організації надання ними соціальних послуг;

– визначати середньомісячний сукупний дохід громадян з урахуванням попереднього кварталу, що передує місяцю звернення, а не шести останніх місяців, як це передбачено наразі, що дозволить запровадити електронний обмін даними.

Окрім цього, пропонується передбачити, що надані під час дії воєнного стану соціальні послуги надавачами державної/комунальної форми власності, особам із числа внутрішньо переміщених осіб за новим місцем їх проживання, які опинилися у складних життєвих обставинах через шкоду, завдану бойовими діями, терористичним актом, фінансуються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів, за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел фінансування, не заборонених законодавством.

Нагадаємо, повторний огляд осіб з інвалідністю перенесено

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.