Законодавство
Правники-бакалаври дізнаватимуться чи прийняті до магістратури в е-кабінеті
Набрав чинності наказ Міністерства освіти і науки України «Про затвердження Порядку організації та проведення вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти» від 5 квітня 2019 р. № 441.
Згідно з Порядком вступні випробування поділяються на єдині фахові випробування (ЄФВВ) щодо правничих компетентностей для вступників за спеціальностями «Право» та «Міжнародне право»; та на єдиний вступний іспит (ЄВІ) щодо вступного випробування з іноземної мови. Перелік спеціальностей, за якими проводиться єдиний вступний іспит, визначається Умовами прийому на навчання до закладів вищої освіти України у відповідному році (затверджується МОН).
Порядок поширюється на заклади вищої освіти, їх приймальні комісії, на вступників, Український центр оцінювання якості освіти та його регіональні центри, тощо.
Єдиний вступний іспит передбачає виконання тестової екзаменаційної роботи з англійської / німецької / французької / іспанської мови. Єдине фахове випробування потребує виконання тестової роботи з загальних питань щодо аналітичного, критичного та логічного мислення (1 блок) та з 8 базових правничих дисциплін, зокрема цивільне, адмін. право, процесуальні питання та інше.
Реєстрацію вступників забезпечує приймальна комісія закладу освіти. Якщо особа бажає взяти участь у відборі на навчання на магістра права та магістра за іншими спеціальностями, її мають зареєструвати у комісії з відбору на навчання з правових дисциплін.
Вступник вважається зареєстрованим після отримання екзаменаційного листа, який формується за допомогою спеціального сервісу на сайті Українського центру оцінювання якості освіти.
Для кожного зареєстрованого вступника на сайті Українського центру оцінювання якості освіти створюється кабінет учасника ЄФВВ/ЄВІ, доступ до якого здійснюється за номером екзаменаційного листка та PIN-кодом, зазначеним у ньому.
Вступні випробування проводитимуться у 3 етапи – основна та додаткова сесії, а також спеціально організована сесія ЄВІ.
Зокрема, додаткова сесія організовуватиметься для тих, хто не зміг закінчити основну сесію через погане самопочуття не брав участь у першій частині випробувань через певні обставини, або через причини, незалежні від дій та волі вступників.
Результати вступних випробувань повідомлятимуться у кабінетах учасників ЄФВВ/ЄВІ протягом 14 календарних днів.
Наказом № 441 також затверджені Вимоги до використання приміщень закладів освіти для проведення вступних випробувань, де зокрема вказано, що аудиторії пунктів тестування повинні бути обладнані виключно аудиторною дошкою, годинником, 15 столами та стільцями для вступників, місцем для їхніх особистих речей, 1 стіл з 2 стільцями для інструкторів та 1-2 стільці для спостерігачів за випробуванням.
Пункт з тестування основної частини може створюватися в обласних центрах, м. Києві, в містах обласного підпорядкування, що визначаються Українським центром оцінювання якості освіти. Пункти тестування додаткової сесії створюватимуться лише у м. Києві. Спеціально організовані сесії ЄВІ розташовуватимуться у містах, де наявні регіональні центри оцінювання якості освіти.
You must be logged in to post a comment Login