Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Про корупцію у Мінрегіоні можна повідомляти анонімно

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, в апараті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України» від 7 листопада 2018 р. № 303.

Повідомити про корупцію може працівник апарату Мінрегіону, який має вказати ПІБ особи, яка ймовірно вчинила корупційне правопорушення, її посаду, інформацію про факти вчинення корупційного або подібного порушення, іншого порушення за Законом «Про запобігання корупції», яка може бути перевірена, ПІБ та місце проживання особи, яка надіслала повідомлення.

Повідомлення може бути анонімним та бути подане як індивідуально, так і колективно, усно чи письмово.

Усне повідомлення викладається на особистому прийомі або за допомогою засобів телефонного зв’язку через «гарячу лінію» Мінрегіону. Номер телефону, за яким працює «гаряча лінія», та графік її роботи опубліковано на сайті міністерства.

Письмове може бути надісланим поштою з поміткою «Про корупцію», через сайт Мінрегіону, спеціальну електронну пошту чи податись особисто заявником (викривачем) до служби діловодства Мінрегіону, або до скриньки для кореспонденції чи на особистому прийомі.

Прийняття повідомлень, що надійшли через «гарячу лінію», сайт, спеціальну е-пошту Мінрегіону, а також на особистому прийомі громадян, здійснюють працівники Сектору з питань запобігання та виявлення корупції. Інформація про години особистого прийому поміщується на сайті Міністерства.

Для отримання повідомлень через сайт на головній сторінці у рубриці «Співпраця з викривачами корупції» розділу «Запобігання та протидія корупції» створена категорія «Повідомити про корупційне правопорушення». Спеціальна скринька е-пошти розміщується за адресою: anti-corruption@minregion.gov.ua

Попередній розгляд повідомлень працівник Сектору здійснює в день його отримання або не пізніше наступного робочого дня.

Повідомлення, після ідентифікації та реєстрації працівником Сектору, невідкладно передається Міністру для прийняття рішення щодо його розгляду.

Якщо інформація не належить до компетенції розгляду Мінрегіону, таке повідомлення надсилається до спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції.

Анонімне повідомлення підлягає перевірці протягом 15 днів з дати його отримання, якщо наведена інформація стосується конкретної особи та містить фактичні дані, які можуть бути перевірені.

Відповіді на повідомлення, які надходитимуть через категорію «Повідомити про корупційне правопорушення» на сайті або через е-пошту, обов’язково надаються заявникам в електронній формі, а у разі зазначення заявником адреси для листування – і у паперовій.

Законодавство

У разі спалаху кору чи краснухи невакцинованих осіб не допускатимуть до планової госпіталізації

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи» від 23 квітня 2019 р. № 954.

Згідно із затвердженим Порядком, елімінація кору та краснухи вважається підтвердженою (верифікованою) у разі відсутності стійкого передавання вірусів кору та краснухи в країні протягом не менше ніж 36 місяців.

У разі виявлення спалаху кору (розділ VII), краснухи у навчальних, оздоровчих закладах, закладах з цілодобовим перебуванням дітей чи дорослих, закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування працівники, залучені до епіднагляду за інфекційними хворобами, подають інформацію про спалах до територіальних закладів громадського здоров’я.

Випадки кору/краснухи, для яких доведено наявність епідеміологічного зв’язку мають реєструватися як один спалах, незалежно від місця їх виявлення.

У разі реєстрації спалаху кору, краснухи до навчальних закладів, закладів для дітей чи дорослих з цілодобовим перебуванням з моменту виявлення першого хворого до 21 дня з моменту виявлення останнього хворого до закладу не приймаються особи, що не хворіли на кір, краснуху, або особи, які не отримали щеплення проти цих інфекцій.

Особи, що контактували з хворим на кір або краснуху, які не мають документального підтвердження про отримання необхідної за віком кількості доз вакцини проти кору та краснухи або про захворювання на кір або краснуху в анамнезі, не допускаються до планової госпіталізації до закладів охорони здоров’я, крім інфекційних лікарень та інфекційних відділень лікарень, протягом усього періоду медичного спостереження.

Читати далі

Законодавство

Фінанси об’єктів, пов’язані з держтаємницею, перевірятимуть за невизначеною кількістю порядків

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Державної аудиторської служби України «Про внесення зміни до Порядку проведення заходів державного фінансового контролю Держаудитслужбою та її міжрегіональними територіальними органами в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею» від 23 квітня 2019 р. № 114.

У новій редакції викладено пункт 2 Порядку, згідно з яким  Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють заходи державного фінансового контролю в установах та організаціях, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, відповідно до порядків проведення державного фінансового аудиту та інспектування, установлених Кабінетом Міністрів України, з урахуванням особливостей, визначених Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 р. № 939 та цим Порядком.

Попередня редакція містила конкретний перелік з 5-ти порядків проведення аудиту, установлених КМУ.

Читати далі

Законодавство

Український інститут закуповуватиме товари і послуги для кожного заходу окремо

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі” від 7 травня 2019 р. № 790.

Пункт 17 розділу II викладено в новій редакції, за якою визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів (створення нових постановок, концертів, виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів), а також заходів з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, популяризації читання та української літератури у світі, здійснюється за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу, якщо такий захід включено не лише до планів роботи на відповідний період Міністерства культури України та Українського інституту національної пам’яті, а й Українського інституту книги.

До цього ж розділу додали пункт 22, яким встановили подібну схему визначення предмета закупівлі і для Українського інституту.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку організації роботи з повідомленнями про корупцію, внесеними викривачами, в апараті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України
||
№ Документа: 303
Дата прийняття: 07.11.2018
Дата набрання чинності: 12.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 25.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 292/33263
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.