Connect with us

Законодавство

Про підтримку ЗСУ громади повідомлятимуть Міноборони

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони України (законопроект № 9559-д).

Зокрема змінами до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», серед іншого, до повноважень сільських, селищних, міських рад віднесено прийняття рішень про надання фінансової та матеріальної підтримки сектору безпеки і оборони у період дії воєнного чи надзвичайного стану, затвердження місцевих програм підтримки сектору безпеки і оборони (крім надання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв) з обов’язковим повідомленням про прийняті рішення Міністерства оборони України.

Визначено, що до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать:

1) власні повноваження:

– у період дії воєнного чи надзвичайного стану – підготовка, подання на затвердження, організація виконання та реалізація місцевих програм підтримки сектору безпеки і оборони, у тому числі програм посилення обороноздатності і безпеки держави та сприяння матеріально-технічному забезпеченню Збройних Сил України (крім надання вогнепальної зброї, бойових припасів, вибухових речовин, вибухових пристроїв);

Читайте також: Держспецзв’язку дозволили закуповувати безпілотні системи

2) делеговані повноваження:

– підготовка, подання на затвердження, організація виконання та реалізація відповідно до закону місцевих програм будівництва, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, які мають бути погоджені з відповідними центральними органами виконавчої влади.

Крім того, у період дії воєнного стану у разі виконання першим заступником або заступником голови обласної ради, заступником голови районної ради повноважень голови відповідної ради не менше 90 днів поспіль обласна, районна рада може обрати у порядку, визначеному законом, додатково одного заступника голови обласної, районної ради, який здійснює свої повноваження до обрання голови відповідної ради.

Повноваження обраного заступника голови обласної, районної ради припиняються без припинення повноважень депутата ради, а відповідна особа звільняється з посади без прийняття рішення обласною, районною радою з дня обрання голови відповідної ради.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.