Connect with us

Законодавство

Держспецзв’язку дозволили закуповувати безпілотні системи

Опубліковано

Верховна Рада прийняла Закон щодо виконання завдань, пов’язаних із забезпеченням безпілотними системами, засобами радіоелектронної боротьби (законопроект № 11144).

Новими п. 2-2, 2-3 розд. IX «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про Державну службу спеціального зв’язку та захисту інформації України» встановлено, що протягом дії воєнного стану Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України має право: 

– у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, здійснювати закупівлі безпілотних систем, засобів радіоелектронної боротьби тактичного рівня, боєприпасів (які використовують із безпілотними системами) та їх складових частин для власних потреб, потреб Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національної поліції України, а також для потреб інших складових сил безпеки та сил оборони відповідно до поданих замовлень; 

Читайте також: Відпустки за знищену ворожу техніку: до 15 днів на рік

– в установленому порядку здійснювати заходи з організації забезпечення безпілотними системами, засобами радіоелектронної боротьби тактичного рівня, боєприпасами (які використовують із безпілотними системами) та їх складовими частинами Збройних Сил України, Національної гвардії України, Державної прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національної поліції України, інших складових сил безпеки та сил оборони. 

Протягом дії воєнного стану територіальні підрозділи Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України можуть залучатися в установленому порядку до відсічі і стримування збройної агресії проти України. 

Військовослужбовці територіальних підрозділів Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України у разі залучення до здійснення заходів із відсічі і стримування збройної агресії проти України мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку у встановлених для з’єднань, військових частин та підрозділів Збройних Сил України порядку та випадках.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.