Законодавство
Про відсутність мобільного зв’язку можна буде повідомити в Дії
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2024 р. № 1440, якою визначено механізм подання засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія), інформаційного повідомлення про відсутність можливості отримання електронних комунікаційних послуг з метою здійснення моніторингу якості та доступності електронних комунікаційних послуг, формування пропозицій щодо внесення змін до законодавства, необхідних для розвитку сфери електронних комунікацій.
Зокрема передбачено, що інформаційне повідомлення формується засобами Порталу Дія, зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія), та містить такі відомості:
Читайте також: Електронно-цифрові докази під час виконання вимог ст. 290 КПК України
1) інформацію про вид електронної комунікаційної послуги, можливість отримання якої відсутня (послуга міжособистісної електронної комунікації з використанням нумерації, послуга доступу до Інтернету (мобільного зв’язку) або обидва види послуг одночасно);
2) повне найменування постачальника електронних комунікаційних послуг;
3) інформацію про відсутність можливості отримання електронних комунікаційних послуг у приміщенні або на відкритій місцевості;
4) геопозиціонування (геолокацію) місця, де відсутня можливість отримання електронної комунікаційної послуги (координати);
5) інформацію про відсутність можливості отримання електронної комунікаційної послуги за наявності електроенергії або її відсутності.
Для подання інформаційного повідомлення абоненту необхідно:
1) встановити мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному пристрої, критерії якого підтримують його використання, та пройти процедуру електронної ідентифікації та автентифікації;
2) заповнити інформаційне повідомлення та позначити на інтерактивній карті місцевості в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) місце, де відсутня можливість отримання електронної комунікаційної послуги.
У мобільному додатку Порталу Дія (Дія) відображається інтерактивна карта місцевості з урахуванням відомостей про геопозиціонування (геолокацію) електронного пристрою абонента на момент такого позначення.
У разі відсутності підключення електронного пристрою абонента до Інтернету у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) інтерактивна карта місцевості відображається тільки за умови попереднього завантаження такої карти на електронний пристрій абонента.
Засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) забезпечується можливість попереднього завантаження інтерактивної карти місцевості для роботи електронного пристрою абонента в режимі без підключення до Інтернету. Попередньо завантажена інтерактивна карта місцевості оновлюється в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) під час наступного підключення електронного пристрою абонента до Інтернету.
У разі відсутності підключення до Інтернету заповнене інформаційне повідомлення та інформація про позначене на інтерактивній карті місцевості в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) місце, де відсутня можливість отримання електронної комунікаційної послуги, тимчасово зберігаються на електронному пристрої абонента до подання зазначеного повідомлення та інформації.
Абонент не може подати більше одного інформаційного повідомлення в радіусі 50 метрів від місця, де протягом доби ним вже подано інформаційне повідомлення.
Читайте також: Необхідність усвідомленого правового регулювання в інформаційно-комунікаційній сфері
При цьому доручено забезпечити:
1) Міністерству цифрової трансформації протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою:
– технічну можливість формування та подання засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг, зокрема з використанням мобільного додатка Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Дія), інформаційного повідомлення про відсутність можливості отримання електронних комунікаційних послуг абонентами мобільного зв’язку;
– формування та відображення на веб-інтерфейсі інтерактивних панелей систематизованої та знеособленої інформації про відсутність можливості отримання електронних комунікаційних послуг абонентами мобільного зв’язку відповідно до поданих у зазначених інформаційних повідомленнях відомостей;
2) Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку, протягом шести місяців з дня набрання чинності цією постановою визначення на період воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення чи скасування механізму обробки інформаційних повідомлень про відсутність можливості отримання електронних комунікаційних послуг та аналізу зазначених в них відомостей.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.