Законодавство
Про виконання місцевих планів управління відходами звітуватимуть щороку
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 5 вересня 2023 р. № 947, якою визначено механізм розроблення, погодження та затвердження місцевих планів управління відходами (планів управління відходами територіальної громади).
Затвердженим нею Порядком, зокрема передбачено, що місцевий план розробляється розробником на виконання п. 1 ч. 2 ст. 26 Закону України «Про управління відходами».
Розробник:
1) розміщує на офіційних веб-сайтах органів місцевого самоврядування інформацію про початок роботи над проектом місцевого плану, яка повинна включати:
- інформацію про утворення робочої групи;
- строки подання заявок на долучення до робочої групи;
- строки і форму подання пропозицій до проекту місцевого плану;
2) утворює робочу групу для підготовки пропозицій до проекту місцевого плану та узгодження позицій до них, до складу якої можуть входити за згодою представники суб’єктів місцевого розвитку;
3) розробляє проект місцевого плану з урахуванням пропозицій робочої групи;
Читайте також: Розробляти звіт про проведення інвентаризації викидів забруднюючих речовин більше не потрібно
4) проводить громадські обговорення проекту місцевого плану, у тому числі в онлайн-форматі відповідно до ст. 12 Закону України «Про стратегічну екологічну оцінку»;
5) доопрацьовує проект місцевого плану за результатами громадських обговорень;
6) оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті звіт про результати розгляду пропозицій суб’єктів місцевого розвитку до проекту місцевого плану.
Розробники можуть залучати до підготовки проекту місцевого плану вчених, фахівців, представників громадськості, фізичних осіб – підприємців, підприємства, установи та організації.
Місцевий план розробляється протягом одного року з дня набрання чинності регіональним планом управління відходами у відповідній області, оновлюється протягом шести місяців з дня внесення змін до регіонального плану управління відходами.
Місцевий план затверджується сільськими, селищними, міськими радами для кожної територіальної громади, повинен узгоджуватися з регіональним планом управління відходами.
Розробники на основі показників оцінки досягнення цілей та здійснення заходів один раз на два роки здійснюють оцінку ефективності виконання місцевого плану та оприлюднюють її результати на своїх офіційних веб-сайтах до 1 березня року, що настає за звітним періодом.
У процесі виконання місцевого плану розробник:
1) проводить моніторинг виконання місцевого плану;
2) подає заінтересованим органам щороку до 1 березня наступного періоду інформацію про хід виконання місцевого плану в частині досягнення локалізованих цільових показників місцевого плану та розміщує таку інформацію на своєму офіційному веб-сайті.
Органам місцевого самоврядування рекомендовано забезпечити розроблення, погодження та затвердження відповідно до Порядку, затвердженого цією постановою, місцевих планів управління відходами (планів управління відходами територіальної громади).