Connect with us

Законодавство

Продовження строку надання публічної інформації – до 20 днів, навіть якщо це проект землеустрою ділянки під водоймою

Київський апеляційний адміністративний суд визнав, що органи місцевого самоврядування мають право продовжити строк надання на запит громадянина публічної інформації, розпорядниками якої вони є, на 20 днів і в тому разі, коли обсяг запитуваної інформації великий.

1 лютого 2018 р. Київський апеляційний адміністративний суд виніс постанову у справі № 702/991/17 за позовом про визнання протиправною бездіяльності та зобов’язання вчинити дії.

Позивач звернувся до  виконавчого комітету сільської ради із запитом про надання копії проекту землеустрою, на земельну ділянку, що перебуває під водоймою, надану в оренду іншій особі.

Виконком надіслав позивачу письмову відповідь, що через великий обсяг запитуваної інформації копії цього документу нададуть пізніше.

Згідно з ч. 4 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 р. № 2939-VI у разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, розпорядник інформації може продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.

Не погоджуючи із отриманою відповіддю виконавчого комітету позивач подав до суду.

Суд першої інстанції прийшов до висновку, що на момент розгляду справи в судовому засіданні 20 денний термін не закінчився, а тому відмовив в задоволенні позову. Проте коли Київський апеляційний адміністративний суд  розглядав скаргу на це рішення, з моменту надіслання позивачем запиту та винесення постанови суду першої інстанції минуло вже більше 20 днів, а інформацію так і не надано. Отже, вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації» були порушені.

Відповідно ч.ч. 1, 2 ст. 19 Закону України «Про доступ до публічної інформації» від 13 січня 2011 р. № 2939-VI, запит на інформацію – це прохання особи до розпорядника інформації надати публічну інформацію, що знаходиться у його володінні.

Згідно ч. 1 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п’яти робочих днів з дня отримання запиту, а також – продовжити строк розгляду запиту до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження..

Статтею 33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21 травня 1997 р. № 280/97-ВР, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад віднесено, зокрема, координацію діяльності місцевих органів земельних ресурсів; підготовку висновків щодо надання або вилучення в установленому законом порядку земельних ділянок, що проводиться органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування; організацію і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою; здійснення контролю за впровадженням заходів, передбачених документацією із землеустрою.

На підставі цих норм Київський апеляційний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність розпорядника інформації про земельні ділянки (проекти землеустрою) – виконавчий комітет місцевого органу самоврядування – та зобов’язав надати громадянину затребувану інформацію.

Рішення в ЄДРСР

Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.