Connect with us

Законодавство

Прокурорам – додаткові стимули для результативної роботи

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про прокуратуру” щодо підвищення ефективності діяльності органів прокуратури» № 3062.

Пропонується встановити додаткові стимули для результативної роботи прокурорів та уточнити вимоги щодо досвіду роботи до кандидатів на посади прокурорів.

Новою редакцією ст. 9 Закону пропонується надати повноваження Генеральному прокурору присвоювати класні чини згідно з Положенням про класні чини працівників органів прокуратури та вносити подання Президенту України про присвоєння класних чинів державного радника юстиції 1, 2 і 3 класів. Працівники прокуратури, яким присвоєно класні чини, мають єдиний формений одяг з відповідними відзнаками, що видається безкоштовно (нова ст. 85-1 Закону).

Зміненою ст. 27 Закону пропонується уточнити вимоги до кандидатів на посади прокурорів в окружні та обласні прокуратури, Офіс Генерального прокурора:

  • прокурором окружної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше двох років або пройшов стажування в органах прокуратури не менше року та володіє державною мовою;
  • прокурором обласної прокуратури може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше трьох років або стаж роботи в окружній прокуратурі не менше двох років та володіє державною мовою;
  • прокурором Офісу Генерального прокурора може бути призначений громадянин України, який має вищу юридичну освіту, стаж роботи в галузі права не менше шести років (зараз не менше п’яти років) або стаж роботи в окружній прокуратурі не менше трьох років, або стаж роботи в обласній прокуратурі не менше п’яти років та володіє державною мовою.

Також, змінами до ст. 25 Закону пропонується встановити нову підставу для притягнення до дисциплінарної відповідальності – невиконання та/або неналежне виконання рішення координаційної наради відповідальними особами.

Крім цього, законопроектом визначено вимоги до форми та змісту дисциплінарної скарги про вчинення прокурором дисциплінарного проступку (ст. 45 Закону).

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.