Connect with us

Законодавство

Проти підвищення акцизу на пальне виступили аграрії

Опубліковано

На розгляд Верховної Ради підготовлено проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації положень актів права Європейського Союзу щодо акцизного податку» № 11256-2, яким передбачено поетапне підвищення акцизів на різні види пального до 1 лютого 2028 р. На кінцевому етапі акциз на бензин становитиме 359 євро за 1000 л, дизельне пальне – 330 євро за 1000 л, скраплений газ – 70 євро за 1000 л.

До Комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики вже звернулись профільні аграрні організації та асоціації, які зазначають, що підвищення розміру акцизних ставок на пальне до 2028 р. призведе до додаткових витрат для товаровиробників у розмірі понад 13 млрд грн щороку. Оскільки в структурі собівартості сільськогосподарської продукції пальне займає до 10%, собівартість виробництва та реалізація вже цьогорічної продукції тільки за рахунок «паливного» фактору може зрости на декілька відсотків.

За розрахунками експертів внаслідок такого зростання паливного акцизу протягом 2025 р. аграрії сплатять додаткових 5,5 млрд грн, а починаючи з 2028 р. – додаткових 14 млрд грн.

Читайте також: Реєстр забруднених вибухівкою територій вестиме ДСНС

В умовах війни, постійних терористичних обстрілів з боку ворога, зростання вартості засобів виробництва, знищення інфраструктури, відключень електроенергії підвищення паливного акцизу матиме негативний вплив на виробництво аграрної продукції та забезпечення продовольчої безпеки країни і значно послабить конкурентоспроможність українських агровиробників.

У країнах Східної Європи (Литва, Латвія, Румунія) акциз складає не більше 60 євро на тисячу літрів, тоді як в Україні бізнес змушений платити 139 євро на тисячу літрів. Якщо до 2028 р. акциз буде збільшено до 330 євро за тисячу літрів, то український бізнес сплачуватиме в 5 разів більше, ніж європейські підприємства.

Отже, запропоновані норми проекту ставлять буквально на коліна українські аграрні підприємства та позбавляють можливості конкурувати на європейському та міжнародному ринках сільськогосподарської продукції, а особливо це вплине на збільшення вартості продукції для українських споживачів.

Зрозуміло, що кошти зараз потрібні для оборони, але українські асоціації та організації внесли пропозиції, щоб після закінчення війни ставка акцизу не перевищувала 50%.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.