Connect with us

Законодавство

При розрахунку оподатковуваного доходу адвокатів будуть враховані рекламні послуги

Опубліковано

Для більш точного визначення оподатковуваного доходу практикуючого адвоката, передбачена можливість враховувати і ті витрати, які були здійснені з метою купівлі рекламних послуг, пов’язаних з поширенням інформації про адвоката та пропонованих ним послуг. Формування відомостей про рекламні витрати повинні проводитися з урахуванням документально підтверджених платежів за такі послуги. Таке рішення знайшло своє відображення в тексті постанови КАС ВС №816 / 431/16 від 15.08.2019 року.

Подробиці причин прийнятого рішення

Звернення до суду з позовною заявою до ДФС з боку адвоката, було направлено в березні 2016 року. Суть позовної заяви полягала в скасуванні індивідуальної податкової консультації. Своє клопотання адвокат аргументував тим, що повинна бути передбачена система включення в розрахунок оподатковуваного чистого доходу, отримуваного в результаті ведення адвокатської діяльності, підтверджених витрат. Зокрема, мова йде про ті витрати, які спрямовані на оплату рекламних послуг адвоката.

Таку думку адвокат пояснює прямим зв’язком між рекламою і здійсненням діяльності в цілому, оскільки відсутність поширення інформації про можливості скористатися професійними послугами адвоката призведе до значного зменшення рівня його доходів. Посилаючись на норми Узагальнюючої податкової консультації, адвокат зазначив відсутність правового механізму, який дозволив би включити до розрахунку загального чистого доходу витрати на рекламу.

Місцевий суд, після розгляду позову прийняв рішення про задоволення такого, що призводить до скасування індивідуальної податкової консультації. Рішення місцевого суду було залишено без змін і після розгляду матеріалів справи в апеляційному суді. Представниками з боку відповідача структури ДФС, була подана касаційна скарга. Суть її полягала в скасуванні рішень судів, прийнятих раніше в частині задоволення позову. У скарзі відображалось прохання винести рішення щодо повної відмови в задоволенні позову.

Після розгляду касаційної скарги, Верховним судом України було прийнято рішення про залишення скарги без задоволення. ВС у своєму рішенні наголосив на необхідності врахування деяких ключових нюансів.

Можливість оскаржити в судовому порядку податкову консультацію контролюючого органу як правовий акт, який носить індивідуальний характер, є у платника податків в тому випадку, коли він вважає незаконним суть її викладу частково або повністю. Причиною для подачі такого позову може служити і протиріччя нормам або ж змісту відповідного податку чи збору наданої консультації контролюючого органу.

Поняття оподатковуваного доходу згідно з нормами чинного Податкового кодексу України визначається як розрахунок різниці між отриманим доходом з витратами, які необхідні для здійснення діяльності платника податків і які підтверджені документально (договори, чеки, виписки рахунків і так далі). Ця норма передбачає зміну подачі підзвітного доходу адвоката в меншу сторону, з умовою обов’язкового документального підтвердження витрат і приналежності їх до таких, які є обов’язковими для здійснення професійної діяльності.

Закон України «Про рекламу» дає визначення терміну реклама. Згідно з нормами закону, це розповсюджувана в будь-якій формі і будь-яким способом інформація про особу, послуги, товар, покликана ознайомити споживачів з пропонованими товарами або послугами, а також сформувати їх інтерес до запропонованих продуктів (товарів або послуг). Кінцевою метою реклами є збільшення попиту на ті товари або послуги, інформація про яких поширюється. Отже рекламні витрати безпосередньо впливають на здійснення господарської діяльності платником податків і є такими, які мають прямий зв’язок з отриманням доходу від  здійснення професійної діяльності.

Це означає, що підтверджені відповідними документами витрати адвоката, понесені в результаті придбання відповідних рекламних послуг, спрямованих на інформування потенційних клієнтів про послуги, що надаються адвокатом, можуть враховуватися при розрахунку доходу, оподатковуваного податком.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.