Connect with us

Законодавство

Прийом заяв до ВВНЗ СБУ завершується 1 лютого

Набрав чинності наказ Центрального управління Служби безпеки України «Про затвердження Інструкції про порядок відбору, вивчення та прийому кандидатів на навчання до вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України (військових навчальних підрозділів Служби безпеки України закладів вищої освіти), які здійснюють підготовку фахівців для потреб Служби безпеки України за державним замовленням» від 22 листопада 2019 р. № 1800.

Відповідно до наказу рішення щодо проведення набору громадян України на навчання до профільних ВВНЗ з одночасним визначенням обсягів прийому кандидатів за спеціальностями (спеціалізаціями), освітніми рівнями та статтю, а також частини обсягів прийому для зарахування кандидатів, яким відповідно до законодавства встановлено спеціальні умови для участі в конкурсному відборі, приймає щороку Голова СБУ або особа, яка виконує його обов’язки, на підставі пропозицій Управління роботи з особовим складом СБУ, визначених з урахуванням потреб комплектування СБУ та спроможності ВВНЗ забезпечити підготовку фахівців. Загальне організаційно-методичне керівництво організацією та веденням відбору кандидатів здійснює УРОС.

Безпосередніми організаторами і виконавцями заходів із відбору та вивчення кандидатів є заінтересований підрозділ, а також відповідний структурний підрозділ УРОС або підрозділ кадрового забезпечення заінтересованих підрозділів.

Кандидатом на навчання у ВВНЗ може бути особа, яка має повну загальну середню або вищу освіту, віком від 17 до 30 років, у тому числі якій 17 років виповнюється у рік початку військової служби (навчання). Кількість кандидатів, які відбираються заінтересованими підрозділами, не обмежується.

Відбір кандидатів починається з прийому заінтересованими підрозділами власноруч написаних заяв від громадян України на ім’я Голови СБУ за зразком згідно з додатком 1 до цієї Інструкції. Прийом заяв завершується 1 лютого.

Після отримання заінтересованим підрозділом заяви, її протягом п’яти робочих днів надсилають до УРОС для реєстрації та внесення даних до автоматизованої інформаційної системи обліку кадрів. Після реєстрації та внесення даних до АІС заяву надсилають до заінтересованого підрозділу для здійснення заходів з вивчення кандидата.

На початковому етапі вивчення кандидатів уповноважені особи заінтересованого підрозділу проводять з ними бесіду щодо свідомого обрання спеціальності (спеціалізації), роз’яснюють особливості проходження військової служби в СБУ, наслідки повідомлення особою неповної та неправдивої інформації про себе та свої родинні зв’язки, вимоги до рівня фізичної підготовленості, а також повідомляють про зміст та порядок проведення заходів з їх вивчення.

Законодавство

Учням перших-других класів оцінки «ставитимуть» вербально?

Міністерство освіти і науки України опублікувало для громадського обговорення проект наказу «Про внесення змін до Критеріїв оцінювання навчальних досягнень учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти».

Зміни стосуються критеріїв оцінювання результатів навчання учнів початкових класів Нової української школи, які навчаються за новим Державним стандартом початкової освіти (2018).

Зокрема, встановлюється, що у:

  • першому та другому класах застосовується вербальна характеристика особистих досягнень та результатів навчання учнів;
  • третьому та четвертому класах, першому семестрі п’ятого класу Нової української школи підсумкове оцінювання здійснюється за рівневою шкалою.

Також проект містить окремі положення щодо оцінювання результатів навчання учнів з особливими освітніми потребами.

Ознайомитись з проектом наказу МОН можна за посиланням. Зауваження та пропозиції до проекту приймаються до 24 липня 2020 р. на електронну адресу assessment.nus@gmail.com.

Читати далі

Законодавство

Непридатні до військової служби особи можуть служити у Держприкордонслужбі і СБУ

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо удосконалення окремих питань проходження громадянами України військової служби» від 16 червня 2020 р. № 697-IX.

Змінами до абз. 1 ч. 5 ст. 20, абз. 1 ч. 10 ст. 23 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» Державну прикордонну службу України, Службу безпеки України, виключено з переліку військових формувань, у яких не можуть проходити військову службу військовослужбовці, визнані військово-лікарськими комісіями за станом здоров’я непридатними до військової служби.

Читати далі

Законодавство

Утворено секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання Уповноваженого із захисту державної мови» від 25 червня 2020 р. № 530.

Уряд утворив секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови як юридичну особу публічного права та затвердив граничну чисельність працівників секретаріату – 50 одиниць.

Також встановлено, що функції керівника державної служби щодо керівника секретаріату Уповноваженого із захисту державної мови, першого заступника та заступників керівника секретаріату здійснює Уповноважений із захисту державної мови.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Інструкції про порядок відбору, вивчення та прийому кандидатів на навчання до вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України (військових навчальних підрозділів Служби безпеки України закладів вищої освіти), які здійснюють підготовку фахівців для потреб Служби безпеки України за державним замовленням
||
№ Документа: 1800
Дата прийняття: 22.11.2019
Дата набрання чинності: 02.01.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 21.12.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1269/34240
Внутрішній номер документа: Немає
Про затвердження Інструкції про порядок відбору, вивчення та прийому кандидатів на навчання до вищих військових навчальних закладів Служби безпеки України (військових навчальних підрозділів Служби безпеки України закладів вищої освіти), які здійснюють підготовку фахівців для потреб Служби безпеки України за державним замовленням
||
№ Документа: 1800
Дата прийняття: 22.11.2019
Дата набрання чинності: 02.01.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: 21.12.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 1269/34240
Внутрішній номер документа: Немає