Законодавство
Притягнення до відповідальності не звільняє від обов’язку подання інформації про бенефіціарів
Набрав чинності наказ Міністерства юстиції України «Про затвердження Порядку притягнення до відповідальності та порядку визначення розмірів штрафів за порушення у сфері державної реєстрації юридичних осіб» від 13 вересня 2023 р. № 3258/5.
Затверджений Порядок визначає процедуру притягнення юридичної особи, юридичної особи – резидента/фізичної особи – резидента, яка є засновником (учасником) юридичної особи та/або здійснює вирішальний вплив на її діяльність, до відповідальності та накладення штрафів за порушення у сфері державної реєстрації юридичних осіб, встановлених абз. 2 – 4 ч. 4 ст. 35 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».
Так, у разі виявлення порушення, зокрема за результатом здійснення контролю відповідно до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 грудня 2016 р. № 990; на підставі повідомлення державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань у випадку, передбаченому Порядком, затвердженим наказом Міністерства юстиції України від 9 лютого 2016 р. № 359/5; за результатом здійснення перевірки інформації, наданої юридичною особою, проведеної відповідно до Порядку проведення перевірки інформації, наданої юридичною особою у поясненні та документах для підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та/або структуру власності юридичної особи, затвердженого відповідно до законодавства, складається протокол.
Читайте також: Дію Консульської конвенції з рф буде припинено
Протокол складають посадові особи Міністерства юстиції України відповідно до покладених на них повноважень. Справа розглядається посадовою особою Міністерства юстиції України відповідно до покладених на неї повноважень протягом двох місяців з дня, коли особа, щодо якої складено протокол, вважається повідомленою про його складення.
Посадова особа під час розгляду справи зобов’язана з’ясувати, чи було вчинено порушення, чи підлягає особа, щодо якої складено протокол, притягненню до відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для вирішення справи. Під час визначення розміру штрафу за порушення мають бути враховані всі обставини вчинення порушення.
Штраф за порушення може бути накладено протягом одного року з дня виявлення порушення, але не пізніше трьох років з дня його вчинення.
Притягнення особи до відповідальності не звільняє її від обов’язку подання до Єдиного державного реєстру достовірної інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи або про його відсутність та структуру власності.
Крім того, внесено зміни до п. 16 розд. II Порядку державної реєстрації юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, що не мають статусу юридичної особи, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 9 лютого 2016 р. № 359/5.