Connect with us

Законодавство

Приватний нотаріус має убезпечити документацію в разі загрози їх знищення чи пошкодження

Опубліковано

Як ми раніше інформували, порядок ведення приватної нотаріальної діяльності на територіях бойових дій визначатиме Мін’юст.

Наказом Міністерства від 11 лютого 2025 р. № 356/5 затверджено Порядок тимчасового переміщення документів нотаріального діловодства та архіву приватного нотаріуса в умовах воєнного стану, згідно з яким у разі виникнення загрози знищення чи пошкодження документів приватний нотаріус зможе здійснити їх тимчасове переміщення до:

1) будь-якого державного нотаріального архіву, визначеного територіальним органом Міністерства юстиції України, у межах областей, на які поширюється компетенція такого територіального органу Міністерства юстиції України, або визначеного іншим територіальним органом Міністерства юстиції України незалежно від підпорядкованості йому нотаріального округу, в якому розташоване робоче місце (контора) приватного нотаріуса, що здійснює таке переміщення;

2) окремого приміщення, розташованого на більш безпечній території України;

3) приміщення, яке є робочим місцем (конторою) будь-якого приватного нотаріуса, на підставі укладеного договору схову;

4) приміщення, яке є робочим місцем (конторою) будь-якого приватного нотаріуса, на підставі укладеного договору про заміщення в межах областей, на які поширюється компетенція територіального органу Міністерства юстиції України та до компетенції якого належить нотаріальний округ, в межах якого здійснює нотаріальну діяльність приватний нотаріус, який має намір здійснити вказане тимчасове переміщення.

Читайте також: Незнання про смерть спадкодавця та перебування спадкоємця за межами країни не є поважними причинами пропуску строку для прийняття спадщини

Тимчасовому переміщенню підлягають:

  • справи нотаріальних документів постійного, тривалого (понад 10 років) зберігання;
  • справи з кадрових питань;
  • справи нотаріальних документів, строки зберігання яких не закінчені;
  • незакінчені спадкові справи;
  • облікові документи та довідковий апарат до справ (журнали, книги, описи тощо).

Кількість справ нотаріальних документів, що підлягатимуть тимчасовому переміщенню, визначається приватним нотаріусом самостійно.

Наказ набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування, але не раніше дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2022 р. № 164» від 7 лютого 2025 р. № 131.

У Нотаріальній палаті України повідомили, що офіційна публікація Наказу планується 14 лютого 2025 р. Додатки до Наказу – акти приймання-передавання документів.

Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.