Connect with us

Законодавство

Питання ліквідації комунальних закладів вирішуватимуть на сільських, селищних і районних референдумах

Опубліковано

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про місцевий референдум» № 1221.

Ним визначаються правові засади, організація та порядок проведення місцевих референдумів з метою забезпечення прав членів територіальних громад сіл чи добровільного об’єднання кількох сіл, селищ, міст, районів у містах вирішувати питання місцевого значення.

Згідно з проектом, місцевий референдум — форма безпосереднього волевиявлення членів територіальної громади села, селища, міста, району у місті, добровільного об’єднання кількох сіл щодо вирішення питань місцевого значення або консультативного з’ясування думки з питань місцевого значення та інших питань, віднесених до компетенції органів державної влади та органів влади Автономної Республіки Крим стосовно окремих територіальних громад на території села, селища, міста згідно з існуючим адміністративно-територіальним устроєм добровільного об’єднання кількох сіл, що мають єдиний адміністративний центр шляхом прямого голосування.

Призначенню місцевого референдуму має передувати утворення ініціативної групи, яка займатиметься збиранням підписів громадян України, які підтримують ініціативу про проведення місцевого референдуму.

Місцевий референдум може бути імперативний – виключно ним у відповідних адміністративно-територіальних одиницях вирішується питання реорганізації або ліквідації діючих комунальних закладів охорони здоров’я, загальноосвітніх шкіл, комунальних дошкільних навчальних закладів, а також дошкільних навчальних закладів, створених колишніми сільськогосподарськими колективними та державними господарствами, консультативний – можуть виноситися питання місцевого значення, крім питань про дострокове припинення повноважень сільських, селищних, міських, районних у місті рад, сільських, селищних, міських голів та питань, які відповідно до закону вирішуються виключно імперативним місцевим референдумом, тощо, та повторний.

Місцевий референдум проводиться на основі загального, рівного, прямого і вільного волевиявлення учасників місцевого референдуму шляхом таємного голосування. На місцевий референдум можуть виноситися питання в кількості не більше 5-ти.

Також передбачено, що місцевий референдум не може ініціюватися та проводитися у разі введення воєнного або надзвичайного стану на всій території України або на території, де призначено його проведення, та протягом трьох місяців після скасування воєнного чи надзвичайного стану, а також протягом одного року після проведення місцевого референдуму з одного і того самого питання. На місцеві референдуми не виносяться питання, що стосуються місцевого бюджету, місцевих податків і зборів, встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, питання щодо відчуження державної і приватної власності, тощо.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.