Connect with us

Законодавство

Рада ввела кримінальну відповідальність за контрабанду лісу

Опубліковано

Верховна Рада обмежила річний обсяг заготівлі необроблених лісоматеріалів (код УКТЗЕД 4403) 25 млн кубометрів на період дії мораторію на експорт необроблених лісоматеріалів, а також ввела кримінальну відповідальність за контрабанду лісу.

За прийняття законопроекту No 5495 в цілому проголосували 234 депутати за мінімально необхідних 226.

Під час розгляду даного законопроекту в другому читанні депутати збільшили обсяг річної заготівлі з 20 до 25 мільйонів кубометрів, схваливши поправку депутата Віктора Галасюка (фракція Радикальної партії Олега Ляшка). Моніторинг внутрішнього споживання деревини і контроль за дотриманням встановленого річного обсягу ВРУ поклала на Державне агентство лісових ресурсів.

Крім того, Рада посилила відповідальність за контрабанду лісоматеріалів. Депутати передбачили, що переміщення через кордон необроблених лісоматеріалів поза митним контролем або приховування від митного контролю тягне за собою покарання у вигляді позбавлення волі від 3 до 5 років. Контрабанда, яка здійснюється повторно або за попередньою змовою групою осіб, або службовою особою з використанням службового становища і повноважень тягне покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 10 років з конфіскацією майна; якщо це протиправне діяння здійснюється організованою групою осіб або в особливо великому розмірі, то покарання буде становити 10–12 років тюремного ув’язнення з конфіскацією майна.

Документ передбачає внесення відповідних змін до Кримінального кодексу. Також пропонується посилити відповідальність за незаконне вирубування лісу. Так, незаконне вирубування, яке спричинило значну шкоду (таким пропонується вважати розмір шкоди, що перевищує понад 2 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів), транспортування, зберігання і збут незаконно видобутої деревини тягне за собою штраф у розмірі 1–1,5 тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів або арешт до 6 місяців, або обмеження волі до 3 років, або позбавлення волі на той самий термін.

Такі ж дії на території заповідників або природно-заповідного фонду караються штрафом у розмірі 1,5–2 тисячі неоподатковуваних податком мінімумів або позбавленням волі від 3 до 5 років, такі ж дії, якщо вони спричинили тяжкі наслідки, тягнуть за собою позбавлення волі на 5–7 років з конфіскацією майна. Тяжкими пропонується вважати наслідки, які в понад 5 тисяч разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів. Згідно з документом, закон набуває чинності з 1 січня 2019 року.

Джерело: Юридичний вісник України

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.