Connect with us

Законодавство

Радіообладнання без маркування на відповідність технічним регламентам не потраплятиме на ринок

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Технічного регламенту радіообладнання» від 24 січня 2017 р. № 355.

Технічний регламент встановлює вимоги до радіообладнання, яке надається на ринку та вводиться в експлуатацію в Україні незалежно від форми постачання, включаючи реалізацію радіообладнання дистанційним способом.

Регламент розроблено на основі Директиви 2014/53/ЄС Європейського Парламенту та Ради від 16 квітня 2014 р. про гармонізацію законодавства держав-членів щодо постачання на ринок радіообладнання і скасування Директиви 1999/5/ЄС.

Дія регламенту не поширюється на радіообладнання, яке використовується виключно з метою забезпечення громадської безпеки, оборони та безпеки держави, захисту державного кордону, кримінально-процесуальної діяльності, функціонування об’єднаної цивільно-військової системи організації повітряного руху України.

Варто знати, що в Технічному регламенті передбачено, що радіообладнання повинно бути розроблено таким чином, щоб забезпечити захист здоров’я, безпеку людей і домашніх тварин, захист власності, в тому числі з урахуванням вимог безпеки, викладених в Технічному регламенті низьковольтного електричного обладнання.

Також, цим нормативно-правовим документом передбачено, що виробники повинні гарантувати, що радіообладнання розроблено так, що воно може експлуатуватися в Україні за призначенням, не порушуючи установлені умови користування радіочастотним ресурсом України, а також виробники повинні скласти технічну документацію і провести оцінку відповідності радіообладнання.

Нові обов’язки покладаються і на імпортерів радіообладнання. Тепер вони повинні перед введенням радіообладнання в обіг, пересвідчитися в такому:

  • виробником проведена процедура оцінки відповідності;
  • радіообладнання розроблено таким чином, що воно може застосовуватися без порушення встановлених вимог щодо використання радіочастотного ресурсу України;
  • виробник склав технічну документацію;
  • радіообладнання має маркування знаком відповідності технічним
    регламентам і супроводжується інформацією та документацією;
  • виробник виконав усі вимоги, які наведені у пунктах 24 і 26  Технічного регламенту.

В свою чергу розповсюджувачі, перед наданням радіообладнання на ринок, повинні перевірити, що радіообладнання має маркування знаком відповідності технічним регламентам, супроводжується документами, передбаченими Технічним регламентом, інструкціями та інформацією про безпеку, які складені згідно з вимогами законодавства про порядок застосування мов, і що виробник та імпортер виконали вимоги Технічного регламенту.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Технічного регламенту радіообладнання
||
№ Документа: 355
Дата прийняття: 24.05.2017
Дата набрання чинності: 01.04.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Технічного регламенту радіообладнання
||
№ Документа: 355
Дата прийняття: 24.05.2017
Дата набрання чинності: 01.04.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає