Законодавство
Реєстрація шлюбу за кордоном: затверджено Порядок
Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про реалізацію експериментального проекту щодо державної реєстрації актів цивільного стану та видачі документів про державну реєстрацію актів цивільного стану за межами України з проставленим апостилем» від 12 липня 2024 р. № 817.
Затвердженим Порядком визначено процедуру проведення державної реєстрації народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, смерті на підставі документів про реєстрацію актів цивільного стану, виданих компетентними органами іноземних держав щодо громадян України, видачі свідоцтв про державну реєстрацію актів цивільного стану, зокрема повторно, та витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян (далі – документи про державну реєстрацію актів цивільного стану) з проставленим на них апостилем за зверненням громадян України, які перебувають за межами України, з використанням сервісної послуги, що надається на основі публічного договору приєднання про її надання відокремленим підрозділом державного підприємства, що належить до сфери управління Мін’юсту та є адміністратором Державного реєстру актів цивільного стану громадян і Електронного реєстру апостилів.
Зокрема визначено, що в умовах воєнного стану сервісна послуга громадянам України чоловічої статі віком від 18 до 60 років надається у разі їх особистого звернення до відокремленого підрозділу за умови наявності у зазначених громадян військово-облікових документів (п. 3 Порядку).
Державна реєстрація народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, смерті проводиться на підставі документів про реєстрацію актів цивільного стану, виданих компетентними органами іноземних держав, належним чином легалізованих, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, у порядку, визначеному Правилами державної реєстрації актів цивільного стану в Україні, затвердженими наказом Мін’юсту від 18 жовтня 2000 р. № 52/5.
Також зверніть увагу на Правові позиції Верховного Суду щодо кримінальних правопорушень, пов’язаних з війною, та збірник Воєнний стан. Всі нормативні матеріали, алгоритми дій, роз’яснення, корисні ресурси.