Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Реєстрація заяв про злочини по-новому

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події» від 8 лютого 2019 р. № 100.

У приймальнях громадян або в іншому доступному для них місці органу поліції має розміщуватись пам’ятка щодо порядку ведення єдиного обліку в органах поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події з метою інформування громадськості щодо порядку прийняття, реєстрації заяв.

Прийняття заяв здійснюється органом поліції цілодобово, безперервно та невідкладно, незалежно від місця і часу, повноти отриманих даних, особи заявника.

Поліцейський має попередити заявника про кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення щодо вчинення злочину.

Якщо заява надійшла до органу поліції під час особистого звернення заявника одночасно з її реєстрацією в інформаційно-телекомунікаційній системі «Інформаційний портал Національної поліції України» (ІТС ІПНП) або журналі єдиного обліку заяв і повідомлень (журнал ЄО), уповноважена службова особа оформлює та видає заявникові талон-повідомлення ЄО про прийняття і реєстрацію заяви, а в уповноваженої службової особи залишаються корінці талонів.

Заява, що надходить телефоном за скороченим номером екстреного виклику поліції «102», реєструється в ІТС ІПНП з автоматичним присвоєнням порядкових номерів ЄО.

Поліцейський в разі виявлення або отримання інформації про кримінальне правопорушення та іншу подію, зобов’язаний повідомити колег за номером «102» та ужити заходів щодо запобігання правопорушенню, його припинення, рятування людей, тощо.

Інформацію, яка надійшла до органу (підрозділу) поліції, після її реєстрації, невідкладно має передаватися до органу поліції, на території обслуговування якого сталася подія.

Письмові заяви (повідомлення), що надійшли до центрального органу управління поліцією, ГУ Нацполіції, у яких є відомості, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, не пізніше 24 годин із часу реєстрації, надсилають до органів поліції нижчого рівня, а копії цих матеріалів – до відповідного структурного підрозділу органу поліції за напрямом діяльності.

Контроль за своєчасною реєстрацією заяв в ІТС ІПНП (журналі ЄО) покладається на безпосереднього керівника органу поліції.

Якщо в органах поліції були виявлені факти порушення вимог щодо дотримання законності під час прийняття, реєстрації та розгляду заяв, то після такого має бути проведено службове розслідування відповідно до Порядку проведення службових розслідувань у Національній поліції України, затвердженого наказом МВС від 07 листопада 2018 р. № 893.

У пам’ятці щодо порядку ведення єдиного обліку, наведеній у додатку 1, зазначено, що відповідно до положень ст. 60 Кримінального процесуального кодексу України заявник має право:

  • отримати від органу, до якого він подав заяву, документ, що підтверджує її прийняття і реєстрацію (талон);
  • отримати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань;
  • подати на підтвердження своєї заяви речі та документи;
  • отримати інформацію про закінчення досудового розслідування.

Водночас втратив чинність, наказ МВС від 6 листопада 2015 р. № 1377.

Законодавство

У разі спалаху кору чи краснухи невакцинованих осіб не допускатимуть до планової госпіталізації

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства охорони здоров’я України «Про затвердження Порядку проведення епідеміологічного нагляду за кором, краснухою та синдромом вродженої краснухи» від 23 квітня 2019 р. № 954.

Згідно із затвердженим Порядком, елімінація кору та краснухи вважається підтвердженою (верифікованою) у разі відсутності стійкого передавання вірусів кору та краснухи в країні протягом не менше ніж 36 місяців.

У разі виявлення спалаху кору (розділ VII), краснухи у навчальних, оздоровчих закладах, закладах з цілодобовим перебуванням дітей чи дорослих, закладах охорони здоров’я незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування працівники, залучені до епіднагляду за інфекційними хворобами, подають інформацію про спалах до територіальних закладів громадського здоров’я.

Випадки кору/краснухи, для яких доведено наявність епідеміологічного зв’язку мають реєструватися як один спалах, незалежно від місця їх виявлення.

У разі реєстрації спалаху кору, краснухи до навчальних закладів, закладів для дітей чи дорослих з цілодобовим перебуванням з моменту виявлення першого хворого до 21 дня з моменту виявлення останнього хворого до закладу не приймаються особи, що не хворіли на кір, краснуху, або особи, які не отримали щеплення проти цих інфекцій.

Особи, що контактували з хворим на кір або краснуху, які не мають документального підтвердження про отримання необхідної за віком кількості доз вакцини проти кору та краснухи або про захворювання на кір або краснуху в анамнезі, не допускаються до планової госпіталізації до закладів охорони здоров’я, крім інфекційних лікарень та інфекційних відділень лікарень, протягом усього періоду медичного спостереження.

Читати далі

Законодавство

Фінанси об’єктів, пов’язані з держтаємницею, перевірятимуть за невизначеною кількістю порядків

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Державної аудиторської служби України «Про внесення зміни до Порядку проведення заходів державного фінансового контролю Держаудитслужбою та її міжрегіональними територіальними органами в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею» від 23 квітня 2019 р. № 114.

У новій редакції викладено пункт 2 Порядку, згідно з яким  Держаудитслужба та її міжрегіональні територіальні органи здійснюють заходи державного фінансового контролю в установах та організаціях, що провадять діяльність, пов’язану з державною таємницею, відповідно до порядків проведення державного фінансового аудиту та інспектування, установлених Кабінетом Міністрів України, з урахуванням особливостей, визначених Порядком організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2013 р. № 939 та цим Порядком.

Попередня редакція містила конкретний перелік з 5-ти порядків проведення аудиту, установлених КМУ.

Читати далі

Законодавство

Український інститут закуповуватиме товари і послуги для кожного заходу окремо

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України “Про внесення змін до Порядку визначення предмета закупівлі” від 7 травня 2019 р. № 790.

Пункт 17 розділу II викладено в новій редакції, за якою визначення предмета закупівлі товарів і послуг, необхідних для проведення культурно-мистецьких заходів (створення нових постановок, концертів, виготовлення (створення) вихідних фільмових матеріалів, аудіовізуальних творів), а також заходів з реалізації державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті, популяризації читання та української літератури у світі, здійснюється за обсягом, номенклатурою та місцем поставки товарів або надання послуг окремо для кожного заходу, якщо такий захід включено не лише до планів роботи на відповідний період Міністерства культури України та Українського інституту національної пам’яті, а й Українського інституту книги.

До цього ж розділу додали пункт 22, яким встановили подібну схему визначення предмета закупівлі і для Українського інституту.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку ведення єдиного обліку в органах (підрозділах) поліції заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення та інші події
||
№ Документа: 100
Дата прийняття: 08.02.2019
Дата набрання чинності: 05.04.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: 05.03.2019
Номер реєстрації в Мінюсті: 223/33194
Внутрішній номер документа: Немає
 

Підпишись на нашу розсилку.

Юридичні новини 1 раз на день у твоїй поштовій скринці.