Connect with us

Законодавство

Реєстри та ресурси соціальної сфери об’єднують в Єдину інформаційну система

Опубліковано

Міністерство соціальної політики України розробило проект Закону про Єдину інформаційну систему соціальної сфери.

«Наразі організаційні структури державної системи соціального захисту населення вимушені при наданні соціальної підтримки користуватись різноманітними застарілими інформаційними ресурсами, створеними понад 20 років тому.  Вони не відповідають європейським стандартам функціонування інституцій соціального захисту і надійного захисту інформації, зокрема персональних даних громадян. Проект має на меті впровадити правові підстави для модифікації цих ресурсів та їх мігрування в ЄІССС», – повідомили у Міністерстві.

Читайте також: Мінцифри допоможе створити інформаційно-комунікаційну систему координації та моніторингу міжнародної технічної допомоги

Основою ЄІССС залишається Єдиний соціальний реєстр, у якому сконцентрована інформація про кожного, хто має право, отримує чи колись отримував будь-який вид державної соціальної підтримки.

ЄСР об’єднає різні реєстри, бази даних та програмно-інформаційні комплекси, що існують у соціальній сфері, для оперативного отримання інформації про осіб, які звертаються за соціальною підтримкою, та пришвидшення надання такої підтримки.

Проектом також передбачається запровадження централізованої прозорої системи контролю руху коштів в ЄІССС, їхнього цільового використання та звітності.

Очікується, що законодавче врегулювання функцій ЄІССС надасть можливість кожному громадянину, який потребує соціальної підтримки, ще швидше отримувати будь-які види допомоги через фронт-офіс у територіальній громаді та ЦНАПі, або через електронні сервіси порталу «Дія».

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.