Connect with us

Законодавство

Рішення про зміну підлеглості релігійної організації має набрати 2/3 голосів

Опубліковано

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи» від 17 січня 2019 р. № 2673-VIII.

У новій редакції викладено ст. 8. Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», згідно з якою тепер держава визнає право релігійної громади (вона ж організація) на її підлеглість у канонічних та організаційних питаннях будь-яким діючим релігійним центрам (управлінням) і вільну зміну цієї підлеглості. Рішення про це самостійно ухвалюватимуть релігійні громади на загальних зборах.

Зокрема рішення про зміну підлеглості та внесення змін до статуту ухвалюється не менш як 2/3 кількості членів громади, необхідної для визнання повноважними загальних зборів відповідно до статуту. Рішення засвідчується підписами членів громади, які його підтримали, та підлягає реєстрації згідно зі ст. 14 цього Закону.

Частина громади, яка не згодна з рішенням про зміну підлеглості, має право утворити нову релігійну громаду і укласти договір про порядок користування культовою будівлею і майном з їхнім власником (користувачем).

Про утворення релігійної громади не обов’язково повідомляти державні органи.

Новими частинами доповнено ст. 14, за якими, для реєстрації статуту релігійної громади до нього подаються копії рішення (витягу) про утворення релігійної громади, про затвердження статуту, документа про право власності чи користування приміщенням, тощо.

Якщо релігійний центр входить до складу чи визнає у будь-якій формі підлеглість, у канонічних, організаційних, інших питаннях, будь-яким іншим діючим релігійним організаціям, для реєстрації статуту такого центру додатково подається документ, що підтверджує визнання такою організацією підлеглості їй новоутвореного центру, або документ, який підтверджує, що новий центр входить до складу такої релігійної організації.

Новою ч. 2  ст. 18 визначено, що вчиняти будь-які дії, наслідком яких може стати відчуження майна релігійної організації до завершення процедури зміни підлеглості релігійним об’єднанням шляхом реєстрації нової редакції статуту, забороняється.

У Законі «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» встановлено, що найменування релігійної організації може містити інформацію про її організаційно-правову форму виключно за бажанням такої юридичної особи (новий абз. 2 ч. 1 ст. 16).

Для державної реєстрації релігійної організації, статут якої зареєстровано до 1 січня 2013 р. та відомості про яку не містяться в ЄДР ЮО ФОП ГФ, подається заява про реєстрацію, а також копія довідки з ЄДР підприємств та організацій України та копія рішення уповноваженого органу релігійної організації про призначення керівника такої організації.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи
||
№ Документа: 2673-VIII
Дата прийняття: 17.01.2019
Дата набрання чинності: 31.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи
||
№ Документа: 2673-VIII
Дата прийняття: 17.01.2019
Дата набрання чинності: 31.01.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає