Connect with us

Законодавство

Рішення щодо статусу представницького органу корінного народу прийматиме КМУ

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку закріплення правового статусу представницького органу корінного народу України та позбавлення такого статусу» від 19 серпня 2022 р. № 936.

Згідно з затвердженим нею Порядком рішення про закріплення правового статусу представницького органу та позбавлення такого статусу приймається Кабінетом Міністрів України у формі розпорядження.

Читайте також: Заборонено примусове виконання написів нотаріусів

Для підготовки проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про закріплення правового статусу представницького органу керівник або інший член представницького органу, уповноважений представляти його інтереси, особисто подає до Державної служби України з етнополітики та свободи совісті (ДЕСС):

1) заяву про закріплення правового статусу представницького органу;

2) установчий документ представницького органу;

3) відомості про персональний склад виконавчого органу представницького органу, спосіб та форму ухвалення рішення, яким такий персональний склад затверджено (за умови прийняття рішення про затвердження персонального складу виконавчого органу представницького органу на території України, на якій органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі);

4) документ про підтвердження повноважень керівника або іншого члена представницького органу представляти інтереси представницького органу.

Керівник або уповноважений член представницького органу повідомляє ДЕСС про намір подати зазначені документи листом. ДЕСС протягом п’яти робочих днів з дня отримання листа представницького органу повідомляє такому органу про дату подання документів. Такі документи подаються особисто представником представницького органу протягом 30 робочих днів з дня отримання листа представницького органу.

Для підготовки проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про позбавлення правового статусу представницького органу представницький орган подає до ДЕСС:

1) заяву про позбавлення правового статусу представницького органу корінного народу України;

2) оригінал або засвідчену в установленому законодавством порядку копію рішення вищого органу управління представницького органу про позбавлення правового статусу представницького органу.

Читайте також: Заборонено заперечувати етнічну приналежність чи самобутність корінних народів України

Установчий документ представницького органу повинен містити відомості про:

1) його найменування;

2) мету і предмет діяльності;

3) порядок організації та фінансування діяльності;

4) органи управління і контролю, їх компетенцію;

5) умови реорганізації та ліквідації представницького органу;

6) порядок утворення та роботи, повноваження вищого, виконавчого та інших (за наявності) органів управління;

7) порядок ухвалення рішень вищим, виконавчим та іншими (за наявності) органами управління;

8) вимоги до оформлення рішень вищого, виконавчого та інших (за наявності) органів управління;

9) процедуру внесення змін до установчого документа;

10) місцезнаходження представницького органу.

Установчий документ представницького органу може містити інші відомості, пов’язані з особливостями організаційної форми та діяльності представницького органу.

Установчий документ представницького органу та інші документи, що подаються до ДЕСС для закріплення правового статусу представницького органу, укладаються державною мовою і не можуть суперечити вимогам законодавства.

ДЕСС опрацьовує подані представницьким органом документи щодо їх відповідності вимогам законодавства та протягом 60 робочих днів з дня отримання повного пакета документів:

1) залежно від змісту поданої заяви спрямовує до МКІП висновок щодо доцільності закріплення правого статусу представницького органу та проект розпорядження про закріплення правового статусу представницького органу або позбавлення такого статусу для його внесення протягом 30 календарних днів на розгляд Кабінету Міністрів України;

2) надає представницькому органу обґрунтовану відмову із зазначенням недоліків, виявлених у поданих документах.

Під час опрацювання документів ДЕСС може звернутися за консультативною допомогою до науковців, інших експертів, із запитами до правоохоронних або інших державних органів, а також до членів представницького органу з метою отримання інформації, необхідної для підготовки висновку щодо доцільності закріплення правого статусу представницького органу.

ДЕСС може прийняти рішення про розгляд документів, поданих для підготовки проекту розпорядження Кабінету Міністрів України про закріплення правового статусу представницького органу, за участю членів представницького органу.

Запрошення до участі в розгляді документів надсилається визначеним ДЕСС членам представницького органу не пізніше ніж за 10 робочих днів до дня його проведення.

У разі подання представницьким органом неповного пакета документів ДЕСС протягом п’яти робочих днів з дня їх отримання повідомляє про це відповідному представницькому органу.

Продовжити читання →

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про затвердження Порядку закріплення правового статусу представницького органу корінного народу України та позбавлення такого статусу
||
№ Документа: 936
Дата прийняття: 19.08.2022
Дата набрання чинності: 24.08.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про затвердження Порядку закріплення правового статусу представницького органу корінного народу України та позбавлення такого статусу
||
№ Документа: 936
Дата прийняття: 19.08.2022
Дата набрання чинності: 24.08.2022
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає