Заборонено заперечувати етнічну приналежність чи самобутність корінних народів України - LexInform: Правові та юридичні новини, юридична практика, коментарі
Connect with us

Законодавство

Заборонено заперечувати етнічну приналежність чи самобутність корінних народів України

Дата публікації:

Набрав чинності Закон України «Про корінні народи України» від 1 липня 2021 р. № 1616-IX, що визначає права корінних народів України та особливості їх реалізації.

Читайте також: Статус корінних народів України закріплюють законодавчо

Зокрема Законом визначено, що корінний народ України – автохтонна етнічна спільнота, яка сформувалася на території України, є носієм самобутньої мови і культури, має традиційні, соціальні, культурні або представницькі органи, самоусвідомлює себе корінним народом України, становить етнічну меншість у складі її населення і не має власного державного утворення за межами України.

Корінними народами України, які сформувались на території Кримського півострову, є кримські татари, караїми, кримчаки.

Найважливіші юридичні новини. Підписуйтесь на LexInform в Telegram

Представницькі органи корінних народів України – відповідні представницькі інститути, що створюються корінними народами і відповідно до Конституції та законів України наділяються правом представляти корінні народи та приймати рішення від їх імені.

Корінні народи України:

– мають право на самовизначення у складі України, встановлюють свій політичний статус у межах Конституції та законів України, вільно здійснюють свій економічний, соціальний та культурний розвиток;

– реалізуючи своє право на самовизначення, мають право на самоврядування в питаннях, що належать до їхніх внутрішніх справ, у тому числі щодо шляхів створення їх представницьких органів, що утворюються та діють у межах Конституції та законів України;

– мають право відповідно до Конституції та законів України зберігати і зміцнювати свої особливі політичні, правові, соціальні та культурні інститути, зберігаючи при цьому свою участь в економічному, соціальному та культурному житті.

Держава сприяє представництву корінних народів України у Верховній Раді України, Верховній Раді Автономної Республіки Крим та органах місцевого самоврядування Автономної Республіки Крим та міста Севастополя; формуванню спроможностей територіальних громад, які б відповідали місцям компактного проживання корінних народів України.

Держава гарантує захист корінних народів України від актів геноциду чи будь-яких інших актів колективного примусу чи насильства.

Корінні народи України та їх представники мають право колективно та індивідуально на повне володіння всіма правами людини і основоположними свободами, визначеними у Статуті Організації Об’єднаних Націй, Загальній декларації прав людини, Декларації Організації Об’єднаних Націй про права корінних народів та в міжнародних договорах, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, а також передбаченими у Конституції та законах України.

Корінні народи України мають право на рівний правовий захист. Будь-яка дискримінація корінних народів України при реалізації ними своїх прав забороняється.

Держава реалізує заходи посиленої підтримки корінних народів України – тимчасові заходи, що вживаються державою для подолання негативних для корінних народів явищ соціального, правового чи культурного характеру через створення спеціальних сприятливих механізмів реалізації прав, свобод і потреб корінних народів.

Заходи посиленої підтримки запроваджуються Кабінетом Міністрів України за запитом та після проведення консультацій з представницькими органами.

Корінним народам України гарантується право на правовий захист від будь-яких дій, спрямованих на:

  • позбавлення ознак етнічної приналежності та цілісності як самобутніх народів, позбавлення культурних цінностей;
  • виселення або примусове переміщення із місць компактного проживання у будь-якій формі;
  • примусову асиміляцію або примусову інтеграцію у будь-якій формі;
  • заохочення або розпалювання расової, етнічної чи релігійної ненависті, спрямованої проти них.

Читайте також: Проблеми корінних народів: менше слів, а більше діла

Корінні народи України визначають власну національну символіку та порядок її застосування з дотриманням законів України, мають право відроджувати, використовувати, розвивати і передавати майбутнім поколінням свої історію, мови, традиції, писемність і літературу, відновлювати та зберігати об’єкти матеріальної та нематеріальної культурної спадщини.

Заперечення етнічної приналежності чи етнічної самобутності корінних народів України забороняється.

Законодавство

Причини інвалідності дітей від вибухів визначатимуть на підставі витягів з ЄДРСР

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 7 Положення про лікарсько-консультативну комісію» від 11 жовтня 2021 р. № 1057, якою до пункту 7 додано підпункт 10 про те, що лікарсько-консультативні комісії встановлюють причинний зв’язок інвалідності у дітей, які стали дітьми з інвалідністю внаслідок поранення чи інших ушкоджень здоров’я, одержаних від вибухонебезпечних предметів, на підставі витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформованого не пізніш як за три місяці до звернення законного представника дитини із заявою про відкриття кримінального провадження стосовно факту одержання постраждалою особою поранення чи інших ушкоджень здоров’я від вибухонебезпечних предметів.

Нагадаємо, висновки щодо дітей, які отримали інвалідність внаслідок вибухів, надсилатимуть органам соцзахисту в 3-денний строк.

Читати далі

Законодавство

Договір про медичне обслуговування – за новою типовою формою

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до Положення про Національну службу здоров’я України та Типової форми договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій» від 6 жовтня 2021 р. № 1067, якою передбачено, що Національна служба здоров’я України відповідно до покладених на неї завдань здійснює заходи з перевірки дотримання надавачами медичних послуг умов договорів про медичне обслуговування населення шляхом здійснення моніторингу у спосіб, передбачений у Типовій формі договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

У зв’язку з цим, Типову форму договору про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій, затверджену постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2018 р. № 410, викладено у новій редакції.

Нагадаємо, профілактичні щеплення молодший медперсонал робитиме без участі лікаря

Читати далі

Законодавство

Дипломи про фахову передвищу освіту мають бути не дорожчі 3 % прожиткового мінімуму

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про граничну вартість документів про здобуття фахової передвищої освіти, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету» від 11 жовтня 2021 р. № 1058, якою встановлено, що гранична вартість вказаних документів, що виготовляються за рахунок коштів державного (місцевого) бюджету, не повинна перевищувати 3 відсотки прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого відповідно до законодавства на 1 січня року видачі такого документа.

Нагадаємо, нові норми часу для планування та обліку навчальної роботи в закладів фахової передвищої освіти

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

В тренді

Про корінні народи України
||
№ Документа: 1616-IX
Дата прийняття: 01.07.2021
Дата набрання чинності: 23.07.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2021
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Вже йдете? Перш ніж Ви підете ...

Запрошуємо до нашого каналу Telegram

Не варто пропускати жодної актуальної новини ;)
close-link
Про корінні народи України
||
№ Документа: 1616-IX
Дата прийняття: 01.07.2021
Дата набрання чинності: 23.07.2021
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає