Connect with us

Законодавство

Розпочато впровадження 5G

Дата публікації:

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження плану заходів щодо впровадження в Україні системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління» від 11 листопада 2020 р. № 1409-р.

Відповідно до затвердженого Плану заходами щодо впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління є:

– утворення робочої групи з питань впровадження системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління;

– визначення за результатами роботи робочої групи необхідності проведення науково-дослідних робіт з метою визначення вартості радіочастотного ресурсу у діапазонах 700 МГц та 3400 – 3800 МГц для впровадження рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління та дослідження можливості спільного використання радіоелектронних засобів спеціальних користувачів і системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління;

– опрацювання питання щодо бюджетного фінансування на 2021 р. науково-дослідних робіт;

– забезпечення виконання науково-дослідних робіт;

– підготовка та розгляд Кабінетом Міністрів України проекту постанови КМУ про внесення змін до розмірів плати за видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, до Національної таблиці розподілу смуг радіочастот України та Плану використання радіочастотного ресурсу України;

– оголошення проведення конкурсу або тендеру на видачу ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України з використанням системи рухомого (мобільного) зв’язку п’ятого покоління за умови прийняття нормативно-правових актів, передбачених цим планом заходів, та інших актів, зокрема щодо конверсії радіочастот, порядку проведення конкурсів або тендерів на отримання ліцензій на користування радіочастотним ресурсом України, ліцензійних умов;

– забезпечення надання суб’єктам ринку телекомунікацій на конкурентній основі відповідно до закону права на користування радіочастотним ресурсом України з використанням радіотехнології п’ятого покоління шляхом проведення конкурсу або тендеру, переможцями якого визначатимуться учасники, що виконали всі умови і запропонували найвищу ціну за відповідну смугу.

Законодавство

Строки допуску до повторного адвокатського іспиту скоротять удвічі

Опубліковано

on

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до статті 9 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо спрощення доступу до адвокатської діяльності» № 4633.

Як вважають ініціатори законопроекту, встановлені на даний час ч. 4 ст. 9 зазначеного Закону строки, після спливу яких особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно, є невиправдано великими.

Отже, змінами до ч. 4 ст. 9 Закону пропонується вдвічі скоротити строки допуску осіб до наступного кваліфікаційного іспиту, визначивши, що:

– особа, яка не склала кваліфікаційний іспит, може бути допущена до складення такого іспиту повторно не раніше ніж через три місяці (зараз – шість місяців);

– особа, яка не склала кваліфікаційний іспит повторно, може бути допущена до наступного кваліфікаційного іспиту не раніше ніж через шість місяців (зараз – один рік).

Читати далі

Законодавство

879 млн грн виділено на компенсації працівникам, звільненим через ліквідацію районів

Опубліковано

on

Набрало чинності розпорядження Кабінету Міністрів України «Про розподіл частини бюджетних призначень, передбачених у 2021 році за програмою «Забезпечення окремих видатків районних державних адміністрацій, пов’язаних з ліквідацією районів» від 26 січня 2021 р. № 48-р.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» Уряд здійснив розподіл частини бюджетних призначень у сумі 879020,4 тис. гривень (видатки споживання, у тому числі оплата праці – 720508,6 тис. гривень), передбачених у 2021 р. Міністерству фінансів (загальнодержавні видатки та кредитування) у загальному фонді державного бюджету за програмою 3511270 «Забезпечення окремих видатків районних державних адміністрацій, пов’язаних з ліквідацією районів».

Як повідомляє Мінфін, розподіл здійснено за єдиними підходами з урахуванням середньомісячної заробітної плати для райдержадміністрацій, врахованої на 2021 р., та кількісних показників, наданих облдержадміністраціям.

Йдеться про кількість працівників, які попереджені про вивільнення, яким необхідно виплатити вихідну допомогу та які отримають грошову компенсацію за невикористані відпустки.

Передані обласним державним адміністраціям кошти спрямовані на виплату працівникам районних державних адміністрацій, що реорганізуються:

– заробітної плати, що складається з посадового окладу, надбавки за ранг і вислугу років;

– вихідної допомоги;

– грошової компенсації за невикористані відпустки працівникам, які вивільняються.

Читати далі

Законодавство

На всеукраїнський референдум можуть виносити одне питання

Опубліковано

on

Верховна Рада України прийняла Закон «Про народовладдя через всеукраїнський референдум» (законопроект № 3612).

Він визначає правові засади здійснення народного волевиявлення через всеукраїнський референдум, його організацію та порядок проведення.

Всеукраїнський референдум є формою безпосередньої демократії в Україні, способом здійснення влади безпосередньо Українським народом, що полягає у прийнятті (затвердженні) громадянами України рішень шляхом голосування у випадках і порядку, встановлених Конституцією України та цим Законом.

Предметом всеукраїнського референдуму можуть бути питання:

– затвердження закону про внесення змін до розділів І, ІІІ, XIII Конституції України;

– загальнодержавного значення;

– про зміну території України;

– про втрату чинності законом України або окремими його положеннями.

Не можуть бути предметом всеукраїнського референдуму питання:

– що суперечать положенням Конституції України, загальновизнаним принципам і нормам міжнародного права, закріпленим насамперед Загальною декларацією прав людини, Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод, протоколами до неї;

– що скасовують чи обмежують конституційні права і свободи людини і громадянина та гарантії їх реалізації;

– спрямовані на ліквідацію незалежності України, порушення державного суверенітету, територіальної цілісності України, створення загрози національній безпеці України, розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі;

– щодо питань податків, бюджету, амністії;

– віднесені Конституцією України і законами України до відання органів правопорядку, прокуратури чи суду.

Також визначено, що на всеукраїнський референдум може виноситися одне питання.

Всеукраїнський референдум не може проводитися одночасно з черговими та позачерговими загальнодержавними виборами, черговими місцевими виборами.

Крім цього, Закон вносить зміни до Кодексу адміністративного судочинства України, Законів України «Про Конституційний Суд України», «Про запобігання корупції», «Про політичні партії в Україні», «Про Центральну виборчу комісію».

Читати далі

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Facebook

TWITTER

Календар юриста

В тренді

Про затвердження плану заходів щодо впровадження в Україні системи рухомого (мобільного) зв `язку п`ятого покоління
||
№ Документа: 1409-р
Дата прийняття: 11.11.2020
Дата набрання чинності: 11.11.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2020
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Telegram
Про затвердження плану заходів щодо впровадження в Україні системи рухомого (мобільного) зв `язку п`ятого покоління
||
№ Документа: 1409-р
Дата прийняття: 11.11.2020
Дата набрання чинності: 11.11.2020
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає