Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Розрахунки готівкою – 50 тис. грн на день одним або кількома платежами

Опубліковано

on

Набрала чинності постанова правління Національного Банку України «Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» від 24 травня 2018 р. № 54.

Зміни стосуються постанови НБУ «Про затвердження Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні» від 29 грудня 2017 р. № 148.

Встановлено, що норми Положення НБУ від 15 грудня 2004 р. № 637 стосовно форм відомості на виплату грошей, прибуткового/видаткового касового ордера та інших касових документів діятимуть до 30 червня 2018 р.

Фізичні особи і далі зможуть розраховуватись за товари та послуги з юридичними та фізичними особами у готівковій формі, минаючи банк, якщо сума покупки не перевищує 50 тисяч гривень на день, але уточнено, що одним або кількома платежами. Більші розрахунки – в безготівковій формі.

Готівка, що надходить до кас, має оприбутковуватися у день її отримання та обліковуватися в касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У випадку, якщо приватний підприємець використовує касовий апарат та не має касової книги, облік готівки здійснюється за допомогою розрахункових чеків. За наявності касової книги – облік готівки здійснюється відповідно до товарних чеків (квитанцій).

Винятком є бюджетні установи, які розпоряджаються коштами держави та обслуговуються в державному казначействі, та мають право самостійно встановлювати ліміти каси.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Законодавство

Відкритий конкурс – основна процедура вступу на посаду в місцевому самоврядуванні

Опубліковано

on

От

Комітет Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування розглянув проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 8369.

Законопроект  передбачає створення правових передумов для:

  • врегулювання статусу службовців місцевого самоврядування та виборних посадових осіб місцевого самоврядування;
  • забезпечення політичної нейтральності службовців місцевого самоврядування;
  • створення умов для підвищення кваліфікації виборних посадових осіб та службовців місцевого самоврядування.
  • визнання відкритого конкурсу основною процедурою для вступу на посаду службовця місцевого самоврядування та для переходу на посади вищої категорії;
  • врегулювання зарплатних питань;
  • та інше.

Законопроект отримав позитивні висновки Асоціації міст України, Головного науково-експертного управління Апарату ВР України, Інституту законодавства ВР України та Інституту держави і права ім. В .М. Корецького, які одноголосно прийняли рішення рекомендувати Верховій Раді України прийняти проект закону № 8369 за основу в першому читанні.

До того ж, спеціальний представник Генерального секретаря Ради Європи в Україні листом до комітету наголосив, що реалізація законопроекту позитивно вплине не децентралізацію та професійну незалежність служби.

Читати далі

Законодавство

Підприємствам виставлять оцінки ризикованості

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова Кабміну «Про затвердження методик розроблення критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність проведення планових заходів державного нагляду (контролю), а також уніфікованих форм актів, що складаються за результатами проведення планових (позапланових) заходів державного нагляду (контролю)» від 10 травня 2018 р. № 342.

Методики складені з метою встановлення єдиного підходу розроблення критеріїв, за якими контролюючі державні органи зможуть надати оцінку ризиків у господарській діяльності комерційних структур.

При розробці таких критеріїв враховуватимуться випадки настання негативних наслідків господарської діяльності. Відповідно до методики, перегляд критеріїв  здійснюватиметься 1 раз на 3 роки.

Визначаються умови, за яких нараховуватимуться бали ризиків за кожним показником критеріїв. Віднесення суб’єкта господарювання до одного з трьох ступенів ризику (високий, середній, незначний) здійснюється з урахуванням суми балів, нарахованих за всіма критеріями у відповідній сфері відповідно до розробленої шкали балів.

На основі досліджень ступенів ризику в роботі комерційних структур, за галузевим принципом буде вестися реєстр підприємств, чия діяльність супроводжується ризиками. Такий реєстр буде оновлюватись кожного року не пізніше 15 жовтня.

Читати далі

Законодавство

Українських роботодавців чекають нові вимоги

Опубліковано

on

Мінсоцполітики хоче змусити підприємців звітувати про працевлаштування українців передпенсійного віку.

Відповідний проект наказу відомство оприлюднило ще 17 квітня. Йдеться про осіб, яким до виходу на пенсію за віком залишилося 10 і менше років.

Запропонований проект визначає порядок звітності про виконання цієї вимоги. Також він вносить деякі редакційні правки до чинного документа, незначно змінена форма щорічного звіту і порядок його заповнення.

Як відомо, з 2018 року з’явилося законодавча вимога: на підприємствах, незалежно від форми власності, із штатною чисельністю працівників від 8 до 20 осіб, повинна працювати одна і більше осіб зазначеної категорії.

Джерело: Юридичний вісник України

Читати далі

В тренді

Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України
||
№ Документа: 54
Дата прийняття: 24.05.2018
Дата набрання чинності: 01.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає