Connect with us

Законодавство

Середній заробіток не виплатять, якщо зникла особа не вийде на роботу одразу як знайдеться

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку виплати середнього заробітку особам, уповноваженим на виконання функцій держави, які зникли безвісти у зв’язку з виконанням службових обов’язків під час збройного конфлікту, воєнних дій, заворушень всередині держави, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру» від 22 травня 2019 р. № 433.

Зниклими безвісти за особливих обставин за цим Порядком є військовослужбовці ЗСУ, військових формувань чи правоохоронних органів спецпризначення Держспецтрансслужби та Держспецзв’язку.

Виплати таким особам відбувається за положеннями Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх, затвердженого постановою Уряду від 30 листопада 2016 р. № 884.

Право на отримання середнього заробітку виникає за умови набуття зниклими безвісті особами відповідного правового статусу. Інформація про такий статус повинна бути внесена до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, де також виявлення даних, що дасть змогу ідентифікувати зниклих.

Держатель Реєстру повинен проінформовати місце роботи/несення служби зниклої особи про дату набуття громадянином статусу не пізніше, як за 24 години, з моменту внесення до Реєстру відповідної інформації.

Розмір середнього заробітку, що належить до виплати зниклому, обчислюється згідно із Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 8 лютого 1995 р. № 100.

Якщо особа отримувала грошове забезпечення, то середній заробіток виплачуватиметься в розмірі посадового окладу за останнім місцем служби, окладу за військовим (спеціальним) званням, надбавки за вислугу років, інших щомісячних додаткових видів грошового забезпечення постійного характеру та інших видів грошового забезпечення з урахуванням зміни вислуги років та норм грошового забезпечення.

Якщо особа не з’явиться на роботу без поважних причин після внесення до Реєстру інформації про те, що особу знайдено, то виплата проведена не буде.

Законодавство

Залишки коштів за житлові субсидії та пільги на оплату ЖКП перерахують у наступний бюджетний період

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення зміни до пункту 4 постанови Кабінету Міністрів України від 24 грудня 2019 р. N 1101» від 25 червня 2020 р. № 520.

Змінами до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати державної соціальної допомоги» від 24 грудня 2019 р. № 1101 встановлено, що невикористані залишки коштів за надані житлові субсидії та пільги на оплату житлово-комунальних послуг, що утворилися на кінець бюджетного періоду 2019 р. на поточних рахунках із спеціальним режимом використання, відкритих в органах Казначейства, суб’єкти господарювання перераховують протягом наступного бюджетного періоду (раніше – в останній робочий день такого періоду) на поточні рахунки, відкриті в банківських установах на їх ім’я.

Читати далі

Законодавство

Слідчих суддів ВАКС обиратимуть на два роки

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України “Про Вищий антикорупційний суд” щодо забезпечення приміщенням та інших питань діяльності Вищого антикорупційного суду» від 18 червня 2020 р. № 729-IX.

Новим абзацом ч. 2 ст. 1 Закону України «Про Вищий антикорупційний суд» визначено, що Вищий антикорупційний суд здійснює управління об’єктами державної власності, що належать до сфери його управління.

Змінами до ч. 2 ст. 5 встановлено, що для здійснення судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальних провадженнях, віднесених до підсудності Вищого антикорупційного суду, з числа суддів цього суду обираються слідчі судді на строк не більше двох років і можуть бути переобрані повторно з особистої добровільної згоди судді (раніше – строком на один рік без права переобрання слідчим суддею два роки поспіль).

Читати далі

Законодавство

Суддів КСУ у відставці зможуть призначати на посаду судді ВС без іспитів

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до Закону України “Про Конституційний Суд України” (щодо посилення гарантій незалежності суддів Конституційного Суду України)» від 2 липня 2020 р. № 3786.

Проектом деталізуються конституційні гарантії незалежності та неупередженості суддів Конституційного Суду України.

Зокрема, змінами до ст. 26 Закону України «Про Конституційний Суд України» пропонується встановити, що винагорода Судді складається з посадового окладу та доплат за вислугу років, перебування на адміністративній посаді в Суді,  науковий ступінь, та роботу, що передбачає доступ до державної таємниці.

Посадовий оклад судді Конституційного Суду встановлюється у розмірі посадового окладу судді Верховного Суду з коефіцієнтом 1,25.

Змінами до ст. 27 визначено, що суддя Конституційного Суду у відставці отримує щомісячне довічне грошове утримання, яке виплачується у розмірі 70 % (зараз – 50 %) винагороди судді Конституційного Суду, що не підлягає оподаткуванню.

Судді Конституційного Суду, який звільнився у відставку, виплачується вихідна допомога у розмірі трьох місячних винагород судді Конституційного Суду з урахуванням перебування на адміністративній посаді.

Доповненням до ст. 28 пропонується встановити, що суддям Конституційного Суду, які мають стаж  професійної діяльності у сфері права більше 10 років, надається додаткова оплачувана відпустка тривалістю 15 календарних днів.

Суддям Конституційного Суду надаються також інші види відпусток, передбачені Законом України «Про відпустки».

Новою ст. 28-1 визначається, що після призначення на посаду суддя, який потребує поліпшення житлових умов, забезпечується Кабінетом Міністрів України службовим житлом за місцем знаходження Суду за рахунок коштів Державного бюджету України.

Змінами до ст. 31 встановлюється, що суддя Конституційного Суду України у відставці може бути рекомендований Вищою кваліфікаційною комісією суддів України для призначення на посаду судді Верховного Суду безстроково без складення іспитів на підставі співбесіди та вивчення суддівського досьє.

Читати далі

В тренді

Про затвердження Порядку виплати середнього заробітку особам, уповноваженим на виконання функцій держави, які зникли безвісти у зв`язку з виконанням службових обов`язків під час збройного конфлікту, воєнних дій, заворушень всередині держави, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру
||
№ Документа: 433
Дата прийняття: 22.05.2019
Дата набрання чинності: 29.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає
Про затвердження Порядку виплати середнього заробітку особам, уповноваженим на виконання функцій держави, які зникли безвісти у зв`язку з виконанням службових обов`язків під час збройного конфлікту, воєнних дій, заворушень всередині держави, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру
||
№ Документа: 433
Дата прийняття: 22.05.2019
Дата набрання чинності: 29.05.2019
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає