Connect with us

Lexinform™ - платформа важливої правової інформації.

Для правників усіх спеціалізацій - свіжі новини про найважливіші нормативні акти і законопроекти з погляду їх значущості, показові та прецедентні рішення судів, коментарі до цих рішень, юридичний аналіз правових позицій, зокрема – рішень Верховного Суду.

Правові новини охоплюють події в Україні, а також світові юридичні новини, які справляють вплив на нашу правову дійсність, в тому числі – на розвиток вітчизняного законодавства та правової системи в цілому.

Репортажі та фахові звіти про найцікавіші заходи в царині права дадуть можливість не лишити поза увагою жодної значної події, а календар прийдешніх науково-практичних конференцій, форумів, круглих столів, експертних нарад та інших зібрань, присвячених нагальним юридичним проблемам, - допоможе не пропустити майбутніх заходів.

Тут постійно накопичуються варіанти розв’язання складних правових питань, неординарні юридичні висновки, аналітичні матеріали з практики правозастосування, досудового розв’язання спорів, зокрема арбітражу і медіації.

Автори - досвідчені адвокати, знані фахівці з різних галузей права пропонують власне тлумачення норм права та випробувані практичні прийоми, переможні правові аргументи для судового спору.

Законодавство

Схему ДТП можна перефотографувати на місці пригоди

Опубліковано

on

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі» від 13 квітня 2018 р. № 318.

Зміною до п. 2 розділу ІІ Інструкції усунено обов’язковість підписання протоколу двома свідками у разі відмови від його підписання особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, а зміни до абзацу 2 вказаного пункту зобов’язують співробітника поліції роз’яснити особі її права та обов’язки.

Пункт 3 розділу VII доповнено вимогою скласти та направити до підрозділу поліції за місцем проживання особи у 5-денний строк повідомлення про вчинення порушення, якщо неможливо на місці встановити чи повторно вчинене порушення ПДР.

Передбачено евакуацію транспортного засобу у разі його перебування на місцях, відведених для паркування осіб з інвалідністю, а для учасників аварії – можливість фотографувати схему ДТП безпосередньо на місці пригоди.

Інструкцією також врегульовано діяльність підрозділу адміністративної практики Національної поліції України, що забезпечує облік надходження, видачу та використання бланків протоколів про адмінправопорушення та внесення відповідних відомостей до бази даних.

В разі втрати працівником поліції бланків протоколів та постанов про адмінправопорушення, стосовно такого поліцейського проводитиметься службове розслідування.

Читати далі
Клікніть для коментування

Залишати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Законодавство

За несплату комунальних послуг – санкції, але з 2020 року

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до розділу IV «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» щодо термінів застосування фінансових санкцій за порушення законодавства у сфері комерційного обліку теплової енергії та водопостачання та до розділу VI «Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про житлово-комунальні послуги» щодо уточнення порядку введення в дію Закону» від 7 червня 2018 р. № 2454-VIII.

Так зміною до п. 1 перехідних положень Закону «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» встановлено, що фінансові санкції у сфері теплової енергії та водопостачання будуть застосовуватись з 1 серпня 2020 р.

Також за новим п. 4-1 Перехідних положень, споживачам комунальних послуг та власникам (співвласникам) приміщень, обладнаних індивідуальними системами опалення та/або гарячого водопостачання у відповідній будівлі, які сплачують внески за встановлення, обслуговування та заміну вузлів комерційного обліку, будуть надаватись пільги та субсидії.

Змінами до Перехідних положень Закону «Про житлово-комунальні послуги» набрання ним чинності пересунуто на 1 травня 2019 р.

Отже, договори про надання комунальних послуг та про надання послуг з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, укладені до набрання чинності нормами Закону, продовжують свою дію.

Читати далі

Законодавство

НБУ контролює не лише вітчизняні банки

Опубліковано

on

От

Набрала чинності постанова правління Національного Банку України «Про затвердження Змін до Положення про застосування Національним банком України заходів впливу» від 7 червня 2018 р. № 60 (Положення затверджене постановою від 17 серпня 2012  р. № 346).

Згідно зі змінами до пп. е) п. 1.3 глави 1 розділу ІІ Положення, Нацбанк має право вимагати надати висновок або звіт про результати аудиторської перевірки комерційного банку, а за новим пп. і) має право вказати на у письмовому застереженні про порушення вимог нагляду на консолідованій основі.

За новою редакцією абз. 1 п. 3.3 іноземні банки, які порушують нормативи щодо капіталу, тепер також мають подати до НБУ план заходів з підтримання або відновлення рівня капіталу, та укласти письмову угоду про це. НБУ розглядає плани заходів з оздоровлення банків (в тому числі іноземних) та перевіряє реальність їх виконання.

Змінами передбачено, що план фінансового оздоровлення чи програма капіталізації банку має включати строки поступового виконання запланованих заходів та досягнення встановлених значень нормативів капіталу, інших визначених показників.

Також НБУ під час аналізу звіту банку про виконання програми капіталізації, має право враховувати вжиті банком заходи, які не були передбачені в програмі капіталізації, якщо ефект від їх реалізації забезпечить досягнення передбачених програмою капіталізації показників на звітну дату.

Читати далі

Законодавство

Інвестиційні кошти не арештовуватимуть

Опубліковано

on

От

Набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо заборони звернення стягнення та накладення арешту на кошти суб’єктів господарювання у сферах тепло-, водопостачання та водовідведення, отриманих від міжнародних фінансових організацій на реалізацію інвестиційних проектів (заходів) в Україні» від 15 травня 2018 р. № 2417-VIII.

Змінами до Закону визначено, що порядок розробки, погодження та затвердження інвестиційних програм у сфері централізованого водопостачання та водовідведення а також порядок у сфері теплопостачання здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

Кошти для фінансування таких програм (в тому числі кредитні кошти) перебувають на спеціальних рахунках, на які не можуть накладати арешт та звертати стягнення.

Власник спеціального рахунку для кредитних коштів забезпечує контроль та несе відповідальність за цільове використання коштів згідно з умовами договору. Окрім того, забороняється стягнення коштів з рахунків суб’єктів господарювання в системі електронного адміністрування податку на додану вартість.

Читати далі

В тренді

Про затвердження змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованих не в автоматичному режимі
||
№ Документа: 318
Дата прийняття: 13.04.2018
Дата набрання чинності: 12.06.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: 10.05.2018
Номер реєстрації в Мінюсті: 578/32030
Внутрішній номер документа: Немає