Законодавство
Штраф до 34 000 грн за порушення порядку зупинки фінансової операції
Набрав чинності наказ Міністерства економічного розвитку і торгівлі України «Про затвердження Порядку розгляду Міністерством економічного розвитку і торгівлі України справ про порушення вимог законодавства, що регулює діяльність у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення, та застосування санкцій» від 17 серпня 2018 р. № 1141.
Службові особи Міністерства, шляхом проведення планових та позапланових перевірок можуть виявляти факти порушення законодавства товарними та іншими біржами, що проводять фінансові операції з товарами.
Факт невиконання норм законодавства фіксується в акті перевірки. У разі проведення перевірки за місцезнаходженням суб’єкта та його відокремлених підрозділів – в окремих актах.
Дата підписання акта перевірки є датою порушення провадження у справі про неналежне виконання нормативно-правових вимог, а якщо оформлюється декілька актів перевірок – дата підпису останнього з них.
Розгляд актів перевірок, підтвердних документів відбувається комісією Мінекономрозвитку з питань застосування санкцій для прийняття подальшого рішення.
Справа розглядається за участю керівника суб’єкта (чи його представника), що притягується до відповідальності, якого повідомляють про це за 5 днів до дати розгляду. Неявка особи не є підставою відкладення розгляду справи. Проте за клопотанням особи – справу можуть відкласти з зупиненням строків провадження.
Санкції можуть бути застосовані до біржі протягом 6 місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше ніж впродовж 3 років з дня його вчинення.
Якщо винні дії підтверджені, комісія оформлює постанову про накладення штрафу, яка водночас є виконавчим документом у розумінні ст. 4 Закону «Про виконавче провадження».
Штраф застосовується в таких розмірах:
- до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (далі – н.м.д.г.) – за порушення вимог щодо ідентифікації, верифікації, вивчення клієнтів;
- до 800 н.м.д.г.- за несвоєчасне виявлення та порушення порядку реєстрації фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу;
- до 2000 н.м.д.г.:
- за порушення порядку подання або подання спеціально уповноваженому органу недостовірної інформації;
- за порушення порядку зупинення фінансових операцій;
- за подання не в повному обсязі, недостовірної інформації, подання копій документів, у яких не можна прочитати всі написані відомості, тощо;
- до 300 н.м.д.г. – за порушення обов’язків, визначених законодавством про запобігання і протидію легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом.
Постанова вручається керівнику або надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення не пізніше 5 робочих днів з дня її винесення, та підлягає виконанню протягом 15 робочих днів з дня її отримання.
Протягом 3 робочих днів після сплати штрафу порушник має надіслати Мінекономрозвитку копію платіжного документа. У разі несплати штрафу в строк – постанова передається Міністерством до органів виконавчої служби для примусового виконання.
Водночас втратив чинність наказ Мінекономрозвитку від 14 листопада 2012 р. № 1285.
You must be logged in to post a comment Login