Connect with us

Законодавство

Постанови про порушення ПДР формуватимуться автоматично

Опубліковано

Набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 р. № 833» від 14 листопада 2018 р. № 1027.

Постановою Уряду № 833 затверджено Порядок функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі та Порядок звернення особи, яка допустила адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, до уповноваженого підрозділу Національної поліції.

Доповненням до п. 3 постанови № 833 дозволено МВС, Мінінфраструктури та  Адміністрації Держслужби спецзв’язку обмінюватися інформацією про керівників юридичних осіб (та виконуючих обов’язків), за якими зареєстровано авто, у разі вчинення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксованого в автоматичному режимі, з використанням такого авто.

Інформування водіїв про ведення фото- або відео зйомки фактів адміністративних правопорушень стаціонарними технічними засобами на визначених дорожніх ділянках здійснюватиметься не лише публікацією такої інформації на сайтах Національної поліції та МВС, а й встановленням відповідних табличок (п. 5 Порядку про систему).

Нова редакція п. 4 Порядку про систему вказує, що посадові особи НП мають право використовувати інформаційні файли під час винесення постанов про накладення адміністративного стягнення, які разом з постановами передаються до системи фіксації правопорушень для подальшого формування масиву даних Реєстру адміністративних правопорушень у сфері безпеки дорожнього руху.

Новою редакцією абз. 8 п. 15 Порядку про систему визначили, що вона автоматизовано формуватиме постанови про накладення стягнення, забезпечуючи автоматичну перевірку авто та їх номерних знаків за базами даних, реєстрами щодо перебування їх у розшуку.

Нагадаємо, що раніше система могла автоматично накладати електронний цифровий підпис на постанову та надсилала її оператору поштового зв’язку для подальшого руху.

Новими абзацами п. 15 Порядку про систему вказали, що система сповіщатиме:

  • підрозділи поліції про зафіксоване авто, яке перебуває у розшуку;
  • відповідальних осіб про зафіксовані правопорушення шляхом надіслання повідомлення на мобільний телефон чи е-пошту.

У Порядку про звернення осіб уточнили п.п. 2 – 4 про таке.

З 14 до 20 календарних днів збільшили термін звернення особи, яка фактично керувала авто, до поліції із заявою про визнання зазначеного факту правопорушення та надання згоди на притягнення її до адміністративної відповідальності.

Заява заповнюється машинодруком або від руки розбірливо без виправлень. Її типовий зразок та адреси підрозділів поліції, за якими заявник може особисто подати заяву, розміщено на сайтах МВС та Національної поліції.

Також заява може бути подана через сайт МВС за умови електронної ідентифікації особи з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 р. № 833
||
№ Документа: 1027
Дата прийняття: 14.11.2018
Дата набрання чинності: 11.12.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.

Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 10 листопада 2017 р. № 833
||
№ Документа: 1027
Дата прийняття: 14.11.2018
Дата набрання чинності: 11.12.2018
Дата реєстрації в Мінюсті: Немає
Номер реєстрації в Мінюсті: Немає
Внутрішній номер документа: Немає