Connect with us

Законодавство

Штраф може збільшитися в 125 разів за порушення права держави на ліси

Опубліковано

У Верховній Раді зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення (щодо запровадження європейського досвіду про здійснення державного природоохоронного контролю)» № 8026.

Проект розроблений з метою реалізації Указу Президента України №381/2017 «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства, раціонального природокористування та збереження об’єктів природно-заповідного фонду», зокрема запровадження європейського досвіду здійснення державного природоохоронного контролю, посилення відповідальності за порушення вимог законодавства у сфері охорони довкілля шляхом збільшення розміру штраф за порушення в сфері водних, земельних, рибних ресурсів, в сфері атмосферного повітря, щодо використання земель водного фонду, вимог законодавства про рослинний і тваринний світ, режиму природно-заповідного фонду.

Пропонується внести зміни до більш як півсотні статей Кодексу України про адміністративні правопорушення, збільшивши розміри штрафів (у десять разів, а в деяких випадках і значно більше) за порушення вимог законодавства у сфері охорони довкілля та розширивши повноваження громадських інспекторів з охорони довкілля у галузі державного природоохоронного контролю.

Приміром за переуступку права лісокористування, а також укладення інших угод, які в прямій чи прихованій формі порушують право державної власності на ліси (ст. 49 КУпАП) штраф збільшується з 8 до 1000 нмдг.

На думку авторів, прийняття законопроекту сприятиме раціональному використанню і охороні навколишнього природного середовища, створенню більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства у сфері охорони довкілля та усунення їх негативних наслідків.

Продовжити читання →
Натисніть, щоб прокоментувати

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2024
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.