Законодавство
Штраф за порушення ПДР можна сплатити по QR-коду

Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про внесення змін до Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі» від 19 серпня 2020 р. № 614.
Новим абз. 2 п. 5 розд. IV Інструкції з оформлення поліцейськими матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані не в автоматичному режимі, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 7 листопада 2015 р. № 1395, визначено, що за наявності технічної можливості після винесення постанови в електронній формі у вигляді стрічки на мобільному логістичному пристрої відображається двовимірний штрих-код (QR-код), що містить інформацію з реквізитами для сплати штрафу.
Законодавство
Головам місцевих держадміністрацій повернуть статус держслужбовців

Верховна Рада прийняла у першому читанні проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про місцеві державні адміністрації» та деяких інших законодавчих актів України щодо реформування територіальної організації виконавчої влади в Україні» № 4298, яким передбачено чітке розмежування повноважень за ключовими напрямками, а також питань формування та організації діяльності обласних та районних державних адміністрацій.
Як зауважив Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов, необхідність прийняття цього закону обумовлена тим, що після зміни адміністративно-територіального устрою держава передала більшість повноважень органам місцевого самоврядування новостворених територіальних громад. А оскільки в країні формуються нові районні державні адміністрації, робота яких буде суттєво відрізнятися від роботи колишніх РДА, виникла необхідність створення відповідного правового поля.
Передбачається, що місцеві державні адміністрації виконуватимуть три основні функції:
– координуватимуть діяльність територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади;
– забезпечуватимуть законність на території;
– до внесення відповідних змін до Конституції України здійснюватимуть функції виконавчого органу обласних та районних рад.
Головам місцевих державних адміністрацій повернуть статус державних службовців і після набрання чинності цим Законом вони продовжать здійснювати свої повноваження, передбачені Конституцією України, цим та іншими законами України.
У подальшому голови місцевих державних адміністрацій будуть призначатися на посаду Президентом України за поданням Уряду з кадрового резерву строком на 3 роки, в тому числі в порядку переведення з іншої адміністративно-територіальної одиниці.
Кадровий резерв має бути сформований до 1 січня 2022 р.
Законодавство
Засуджені зможуть отримувати е-копії документів кримінального провадження

Верховна Рада прийняла у першому читанні проекти Законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4048 та «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення, Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини» № 4049.
Як інформує Міністерство юстиції України, проектами передбачаються такі зміни до механізму звільнення осіб, засуджених до довічного позбавлення волі:
– звернення про зміну покарання можна подавати після відбуття 10 років ув’язнення;
– повинен бути підготовлений аргументований план реінтеграції ув’язненого у суспільство;
– суд матиме право замінити довічне позбавлення волі на строкове позбавлення волі від 15 до 20 років (тобто, мінімальний строк ув’язнення довічника буде 25 років: мінімум 10 років до звернення до суду, а потім додатково від 15 до 20 років ув’язнення).
«Кримінальне провадження в суді першої інстанції у випадках розгляду питання про заміну довічного позбавлення волі здійснюється колегіально судом у складі трьох суддів. Так само під час виконання вироків здійснюється розгляд питання про заміну покарання у виді довічного позбавлення волі більш м’яким», – зазначив заступник Міністра юстиції України – Уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Іван Ліщина.
Крім того, проектами передбачено такі ключові зміни, як впровадження права засуджених на отримання електронних копій документів кримінального провадження, скасування окремих обмежень на проведення страйків у транспортній промисловості, зменшення випадків застосування адміністративного арешту та прискорення розгляду апеляцій на застосування адміністративного арешту (до трьох днів).
Законодавство
Процедуру оскарження адміністративних актів нарешті впорядкують

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував Верховній Раді прийняти у другому читанні проект Закону «Про адміністративну процедуру».
Проектом передбачається:
– зобов’язання адміністративних органів обґрунтовувати свої рішення;
– наділення учасників адміністративних правовідносин суттєвими процедурними правами (право особи бути вислуханою до прийняття будь-якого індивідуального рішення, що може на неї негативно вплинути, та надати необхідні докази; право кожної особи на доступ до матеріалів справи, які її стосуються), що сприятиме реалізації громадянами конституційного права на звернення;
– встановлення вимог до форми та змісту адміністративних актів та правил набрання ними чинності;
– визначення процедури оскарження адміністративних актів у позасудовому порядку.
«Це по суті своєрідна інструкція: для органів влади – у який спосіб вони можуть взаємодіяти з громадянами, з юридичними особами, а для громадян – щодо чіткого викладення процедури оскарження рішень, дій або бездіяльності органів влади», – повідомив заступник Міністра юстиції Олександр Банчук.
-
Судова практика7 днів тому
Заподіяння педагогічним працівником шкоди психічному здоров’ю учня внаслідок булінгу є підставою для звільнення такого працівника
-
В Україні3 дні тому
Положення про ліцей винесено на повторне обговорення
-
В Україні2 дні тому
Ухвалено перелік підручників для 4-го класу, які друкуватимуть бюджетним коштом в 2021 р.
-
Судова практика7 днів тому
При вирішенні питання про визнання особи такою, що втратила право користування житлом, слід враховувати баланс інтересів сторін
-
В Україні2 дні тому
Утримання мережі закладів дошкільної освіти перекладають на місцеве самоврядування
-
Законодавство7 днів тому
Визначено особливості звітування з ЄСВ для різних груп платників