Connect with us

Законодавство

Сільські ради самі змінюватимуть межі сіл

На розгляд Комітету Верховної Ради України з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування направлено проект Закону України «Про засади адміністративно-територіального устрою України» від 22 лютого 2018 р. № 8051.

Законопроектом запропоновано порядок функціонування органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб у зв’язку зі зміною адміністративно-територіального устрою.

До переліку підстав дострокового припинення повноважень сільської, селищної, міської, районної в місті, районної, обласної ради включено ліквідацію відповідної адміністративно-територіальної одиниці в установленому законом порядку, а до підстав дострокового припинення повноважень сільського, селищного, міського голови включено зміну кількості адміністративно-територіальних одиниць.

Розширені повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин. До їхньої компетенції віднесено прийняття рішень:

  • про зміну меж сіл, селищ, якщо ця зміна не спричиняє зміну меж зазначеної громади;
  • про клопотання перед Верховною Радою України щодо зміни меж міста та про звернення до Кабінету Міністрів України щодо підтримки такого клопотання;
  • про встановлення меж районних в місті рад.
Continue Reading
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

Новини на емейл

Правові новини від LexInform.

Один раз на день. Найактуальніше.

Digital-партнер


© ТОВ "АКТИВЛЕКС", 2018-2023
Використання матеріалів сайту лише за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на LEXINFORM.COM.UA
Всі права на матеріали, розміщені на порталі LEXINFORM.COM.UA охороняються відповідно до законодавства України.