Законодавство
Склади тимчасового зберігання надають митникам доступ до своїх відеокамер
Набрав чинності наказ Міністерства фінансів України «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України» від 26 грудня 2018 р. №. 1142.
Новою редакцією п. 1.8 у Положенні про склади тимчасового зберігання, затвердженому наказом Міністерства від 28 травня 2012 р. № 613, вказали, що утримувач складу тимчасового зберігання (СТЗ) повинен забезпечити надання митниці, в зоні діяльності якої знаходиться склад, та відповідному підрозділу ДФС віддаленого доступу до наявних систем відеоконтролю (СВК) (в тому числі архівів). Утримувач складу надає митниці відеоінформацію СВК на носіях, узгоджених із митницею, у відповідь на письмовий запит керівника митниці та за певний період, вказаний у запиті.
Підприємство, яке має намір отримати дозвіл на відкриття та експлуатацію СТЗ, має подати до митниці відповідну заяву або в письмовій, або в електронній формі (уточнення у п. 3.1).
Новим абзацом до п. 3.2 зазначили, що в разі подання заяви в е-формі на додатки до заяви, передбачені цим пунктом, накладається кваліфікований електронний підпис.
Утримувач СТЗ щомісяця подає митному органу звіт про рух товарів на СТЗ відповідно до абз. 1 п. 8.3. Згідно зі змінами до абз. 2 цього ж пункту структура та формат передавання даних розміщуються на сайтi Держмитслужби за новою Інтернет-адресою «www.sfs.gov.ua» замість «www.customs.gov.ua».
По всьому тексту Положення та додатків змінилась абревіатура «СВС» (системи відеоспостереження) на нову «СВК».
У Порядку надання складським об’єктам статусу «митний склад» та позбавлення такого статусу, затвердженому наказом Мінфіну від 16 липня 2012 р. № 835, також вказали, що утримувач митного складу забезпечує надання митниці та підрозділу ДФС віддаленого доступу до наявних СВК. Окрім цього, у Поряду відбулися ідентичні зміни, що і в Положенні, щодо форми заяви та абревіатури.
У розділі II Порядку подання та розгляду заяв і надання дозволу на провадження митної брокерської діяльності та контролю за нею, затвердженого наказом Міністерства від 4 серпня 2015 р. № 693 у новій редакцією викладено абз. 1 п. 1.
Так, з метою отримання та переоформлення Дозволу провадження митної брокерської діяльності, підприємство надсилає на адресу ДФС відповідну заяву, яка заповнюється у друкованому вигляді, засобами поштового або електронного зв’язку.
У разі подання Заяви в електронній формі – на неї накладають кваліфікований електронний підпис керівника підприємства / ФОП та надсилають засобами електронного зв’язку.
Витяг з реєстру митних брокерів може надсилатися ДФС відтепер і засобами електронного зв’язку (уточнення до абз. 2 п. 5).
You must be logged in to post a comment Login