Законодавство
Спільні заходи поліції та прикордонників у Чорнобилі засекречені
Набрав чинності наказ Міністерства внутрішніх справ України «Про затвердження Інструкції про порядок взаємодії органів Державної прикордонної служби України та Національної поліції України під час виконання завдань у межах зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення» від 5 квітня 2019 р. № 251.
Інструкція застосовується для органів Держприкордонслужби та Нацполіції під час виконання завдань у межах зон відчуження і обов’язкового відселення (ЗВОВ) у контрольованих прикордонних районах.
Особовий склад цих органів допускається до виконання завдань після проходження первинного та цільових інструктажів, у тому числі щодо надання домедичної допомоги, а також після перевірки знань із радіаційної безпеки.
В’їзд/виїзд у/з ЗВОВ здійснюється через визначені контрольно-пропускні пункти, крім випадків переслідування правопорушників або необхідності припинення виявлених правопорушень.
Органи Держприкордонслужби та Національної поліції під час виконання завдань у межах зони відчуження та зони безумовного відселення можуть періодично здійснювати спільне несення служби:
- із використанням авіаційної техніки служб;
- патрулювання на автомобільній та бронетанковій техніці, що забезпечує захист особового складу наряду від радіаційного опромінення;
- по зовнішньому периметру тилової межі ЗВОВ та на контрольно-пропускних пунктах зони;
- із застосуванням прикордонних катерів ДПС та поліції у прилеглих до ЗВОВ акваторіях річок Дніпро, Прип’ять, Тетерів.
Нацполіція та ДПС повинні негайно інформувати друг друга щодо:
- виявлення ознак незаконного перетинання держкордону України;
- виявлення ознак порушення правового режиму у ЗВОВ;
- проходження та контроль руху суден по річках Прип’ять та Дніпро з Республіки Білорусь в Україну та у зворотному напрямку;
- виявлення осіб, у діях яких присутні ознаки вчинення адміністративних правопорушень; тощо.
Рішення про проведення спільних заходів приймають керівники органів після аналізу обстановки, що склалася на ділянці державного кордону, оцінки стану та можливостей наявних сил і засобів.
Працівники Нацполіції та Держприкордонслужби перед проведення спільних заходів проводять спільні наради, тренування та навчання, рекогносцирування місцевості в районах імовірних дій на різних напрямках державного кордону; узагальнення тактики дій правопорушників.
Підготовка та проведення спільних заходів здійснюються в режимі конфіденційності з обмеженням кола поінформованих осіб. Також здійснюються заходи маскування.
You must be logged in to post a comment Login